اگر پوتین ترور شود:

اگر پوتین ترور شود:

راستی اگر پوتین در سفر امروزش به تهران ترور شود٬ چه میشود؟

اگر پوتین ترور شود٬ ابتدا خبر آن توسط رسانه‌های خارجی منتشر میشود ولی سخنگوی وزارتخارجه آنرا تکذیب میکند.
روزنامه کیهان در سرمقاله خودش خبر از ارتباط بعضی از عوامل معلوم الحال با سرویس‌های امنیتی و جاسوسی اسرائیل را میدهد.
بدنبال انتشار این سرمقاله٬ تعدادی از دانشجویان را بطور فله‌ای دستگیر میکنند تا شاید سرنخی در مورد ارتباط با کشورهای بیگانه پیدا شود.
البته اگر دانشجو یا نویسنده‌ای را پیدا نشد٬ علی الحساب دو سه نفر از اعضای نهضت آزادی را بازداشت میکنند چون آنها دم دست‌ترند و سابقه‌دارترند. تا بحال صد بار آنها را بجرم براندازی علیه نظام و جاسوسی برای دشمن دستگیر کرده‌اند ولی چند ماه بعد آزاد شده‌اند.

در این فاصله٬ روسیه از دولت ایران میخواهد صریحا پاسخ دهد که چه بر سر رئیس جمهور کشورشان آمده ولی دولت ایران از بیخ سفر پوتین را تکذیب میکند و حتی قسم میخورند که اصلا پوتین را ندیده‌اند.
اتحادیه اروپا و امریکا به ایران یک ضرب العجل ۴۸ ساعته میدهند تا دولت ایران ٬ مرده یا زنده پوتین را پیدا کند و تحویل دهد ولی دولت ایران بعد از جست و جو٬ یک لنگه پوتین سربازی را از توی جوب پیدا میکند و میگوید:
این چیزی است که ما پیدا کردیم. ظاهر و باطن همین است. ما چیز دیگری پیدا نکردیم.
خلاصه هرچه اصرار از آنها٬ انکار از اینها. اوضاع بغرنج‌تر میشود و مرتبا هیئت‌های سیاسی برای مذاکره به ایران میآیند و میروند. کار به تهدید و تحریم و اینجور چیزا میکشد. نهایتا دولت ایران به جوامع جهانی اطمینان میدهد تا عوامل این جنایت را شناسایی و در دادگاه عدل اسلامی محاکمه کند.
سالها میگذرد و پرونده قضایی این حادثه هر روز کلفت‌تر و حجیم‌تر میشود ولی نتیجه‌ای اعلام نمیشود.
نهایتا یک آدم عاقلی پیدا میشود و به روس‌ها و اروپایی‌ها میگوید:
عجب دل خوشی دارید که منتظر روشن شدن قضیه هستید. اگر تا روز قیامت هم صبر کنید٬ از این حکومت یک حرف راست نمی شنوید. ما خودمان چند سال است منتظر روشن شدن قضیه قتل عام زندانیان٬ قتلهای زنجیره‌ای و قتل زهرا کاظمی و دهها نمونه دیگر ماندیم جوابی نگرفتیم حالا شما میخواهید به همین راحتی قضیه برایتان روشن شود؟

0 Responses

ارسال یک نظر