پست‌ها

نمایش پست‌ها از ژوئیه, ۲۰۰۹

چه کسی ناامید میشود؟

تصویر
من نمیدانم چرا برخی از دوستان در تحلیل حوادث اخیر و ارزیابی از آینده جنبش اینقدر خوش‌خیال هستند و تصور میکنند که بالاخره یکجوری این نظام مطالبات مرذم را تمکین خواهد کرد و قضایا با خیر و خوشی به‌پایان خواهد رسید.

مثلا بعضی‌ها حدس میزنند بالاخره خامنه‌ای همه کاسه کوزه‌ها را به سر احمدی‌نژاد می‌شکند و انتخابات را باطل میکند. بعضی هم برعکس٬ میگویند باند احمدی‌نژاد و مصباح موفق میشوند خامنه‌ای را کنار بزنند. بعضی میگویند هاشمی رفسنجانی با کمک مراجع و خبرگان راه میانه‌ای را برای حل بحران پیدا میکند و بعضی میگویند بدنه سالم سپاه کودتا خواهد کرد و ....

من فکر میکنم این نوع پیشگویی‌ها زاییده شیوه‌های سنتی ما ایرانیان است که همیشه انتظار داریم برای حل مشکلات بزرگ راه حل‌های ساده و بی‌دردسر و راحت الحلقوم پیدا کنیم.

تجربه سی ساله نشان داده که در مواجهه با فهم رفتارهای این نظام باید مثل خود آنها فکر کنیم نه بجای آنها. ما چون معمولا عادت داریم از عقل‌مان استفاده کنیم خیال می‌کنیم خامنه‌ای هم با دیدن این همه اعتراضات وسیع مردم و کشت و کشتارها و ضرب و شتم‌ها به این فکر می‌افتد که باید راه حلی را …

وقتی جای مجرم و قربانی عوض می‌شود:

قاضی : دادگاه رسمی میشود. سکوت را رعایت کنید. (با چکش به روی میز میزند)
نماینده دادستان: با اجازه جناب قاضی. متهم ردیف اول که ملاحظه میفرمایید از اغتشاشگران اخیر است که بدلیل شرکت در تظاهرات خیابانی و ایجاد راه بندان نظام را مجبور به صرف هزینه هایی همچون خرید گاز اشک آور و اسپری فلفل و گلوله نماید که مسئولیت همه اینها بعهده اغتشاشگران است. اگر اینها اعتراض نمیکردند نظام مقدس مجبور نمیشد عده زیادی را دستگیر و بازدداشت نماید و از آنها بازجویی نماید. میدانید حقوق بازجوها و شکنجه گران عزیز و لباس شخصی ها چقدر است و این تظاهرات شما چقدر برای ما آب خورده است؟ ایشان متهم است که با شرکت در اعتراضات خیابانی چهره نظام مقدس را در جهان خرابتر کرده و لطمات و خسارات زیادی را چه از بعد سیاست خارجی و چه از بعد اقتصادی به کشور وارد کرده که از آن جمله به بالارفتن قیمت دلارو پایین آمدن قیمت نفت و گران شدن سیب زمینی و پیاز و افزایش نرخ تورم و بیکاری و قطع متناوب برق و کمبود آب و گسترش بیکاری و نرخ بی سوادی و کاهش ذخیره های ارزی و آلودگی هوا اشاره کرد. البته اتهامات دیگری هم هست که بعدا به پرونده الحاق خوا…

اغتشاش و تخریب اموال عمومی در بهشت زهرا:

به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر٬ عصر امروز تعداد انگشت شماری از اغتشاشگران که کمتر از چهل - پنجاه هزار نفر بودند در بهشت زهرا تجمع غیر قانونی کردند و اقدام به تخریب اموال عمومی و سلب آسایش مردگان عزیز نمودند که خوشبختانه نیروهای نظامی و انتظامی طعم شیرین «حداکثر رافت اسلامی» را به آنها چشاندند و بدون اینکه آنها را به رگبار مسلسل ببندند و یا از کاتیوشا و آرپی جی و خمپاره و سلاح هسته ای استفاده کنند فقط و فقط با سلاح ایمان یعنی باتون و فحش خوار مادر و مشت و لگد موفق شدند دشمن تا بن دندان مسلح را سرکوب و امنیت را در بهشت زهرا برقرار کنند.
یک شاهد عینی که خودش از اون حزب اللهی های گاو بود به خبرنگار ما اظهار داشت : اغتشاشگران تلاش میکردند تعدادی از سینما و بانک و فروشگاههای زنجیره‌ای را که قرار بود توسط یکی از مردگان بهشت زهرا در زمان حیات آن خدا بیامرز ساخته شود را خراب کنند و به آنها صدمات و خسارات جدی وارد کنند که با درایت و تیزهوشی مقام معظم رهبری و نیروهای بسیجی و سپاهی موفق به این کار نشدند.

در این عملیات متهورانه رزمندگان تیپ زرهی انصار حزب الله که با آتش توپخانه سپاه پاسداران ا…

نامه گلایه آمیز مسئول بازداشتگاه کهریزک به خامنه‌ای:

محضر مبارک رهبر مسلمین جهان
حجت الاسلام خامنه‌ای

امروز به من خبر دادند که شما فرموده‌اید بازداشتگاه کهریزک بدلیل دارا نبودن استانداردهای لازم باید تعطیل شود.
واقعا من انتظار چنین برخوردی را از شما نداشتم. ما در اینجا استاندارد داریم. خوبش را هم داریم. تا دل‌تون بخواد استاندارد داریم. فت و فراوان.
اولندش٬ ما دقیقا همان استانداردهایی را عمل می‌کنیم که حضرتعالی به ما ابلاغ کردید. این استانداردها مال الان هم نیست مال خیلی وقت پیش است. خیلی‌ها در همین‌جا مهر استاندارد خوردند و برای گرفتن ایزو ۹۰۰۰ به آن دنیا فرستاده شدند.
دومندش٬ توی مملکتی که هواپیماهای مسافربری‌اش استاندارد ندارند و هر روز یکی پس از دیگری تلپ تلپ سقوط میکنند٬ استاندارد داشتن بازداشتگاهش خیلی حرف هست. کل زندگی ما بی استاندارد است حالا شما گیر دادی به استاندارد زندان‌ها؟

ضمنا عظما جون! یک سئوالی داشتم: جدی جدی اینجا رو تعطیل کنیم یا این حرفها را زدی که خودت را تبرئه کنی؟
خب. من فعلا بروم با شیلنگ و کابل استاندارد شده خدمت برادران بازداشتی برسم.

مدیر بازداشتگاه استاندارد شده کهریزک
قمپزعلی ولایتمدار

تاریخ جنایت در بازداشتگاهها را به پای اسلام خواهد نوشت:

یادتان هست چند هفته گذشته صدا و سیما چه قشقرقی برای کشته شدن یک خانم محجبه در آلمان براه انداخته بود؟ یادتان هست چقدر سر و صدا براه انداختند و چه کولی بازی درآوردند؟ حتی از شورای امنیت خواستند که آلمان را بخاطر این اتفاق محکوم کند! یادتان هست مراجع و روحانیون اطلاعیه ها دادند و دولتهای غربی را محکوم کردند؟
حالا بفرمایید در کشور امام زمان ببینید توی زندان کهریزک سربازان امام خامنه ای با یک خانم محجبه چگونه رفتاری داشتند:
(منبع خبر):
«... بر اساس گزارش رسیده به «موج سبز آزادی» یک خانم محجبه که در روزهای تبلیغات انتخاباتی با خودروی شخصی خود اقدام به پخش سی‌دی «نود سیاسی» می‌کرده، به همین خاطر پس از انتخابات شناسایی و در منزل خود بازداشت می‌شود.
وی خبر داده که در مدت بازداشت، بارها مورد ضرب و شتم مأموران مرد قرار گرفته، بازجوها مرتبا با الفاظ رکیک و ناسزا به توهین و تحقیر وی می‌پرداخته‌اند و حتی مإموران مرد موهای او را می‌کشیده و دائما با تماس بدنی، او را مورد آزار قرار می‌داده‌اند تا اعتراف کند که با برخی چهره‌های سیاسی، رابطه‌ی نامشروع داشته است. این گزارش حاکی است وی پیش از آزادی مجبور شد…

گوانتاناموی کهریزک

این نوشته را توسط ایمیل برایم فرستاده اند و خواهش کرده اند تا آنرا در این وبلاگ منعکس کنم.
نمیدونم از کجا شروع کنم ! اگه از لحاظ انشایی و املایی گزارشی رو که میخوام الان از گوانتاناموی ایران کمپ کهریزک بگم ایراد داشت من رو ببخشید چون خیلی عجله دارم و باید زودتر برم . الان که دارم این رو مینویسم ساعت 8 دقیقه بامداد 6 مرداد ماه هست . من بامداد امروز به همراه چند نفر به طرز معجزه آسایی از مرگ حتمی نجات یافتیم .
و الان از بیمارستان رسیدم خونه و بلافاصله پای سیستم اومدم و این وبلاگ رو ایجاد کردم
من 18 تیر دستگیر شدم . 21 سال سن دارم . الان که دارم اینو مینویسم باز باورم نمیشه که آزاد شدم . تو تظاهرات 18 تیر که با یکی از دوستام سوار موتور بودیم و دوستم داشت با موبایل فیلمبرداری میکرد توسط چند لباس شخصی مورد ضرب و شتم قرار گرفتیم . یه زن اومد ما رو از زیر دست اینا نجات بده که اون بیچاره هم کلی زدند . ما رو انداختند توی یه مینی بوسی که پر از آدم کتک خورده و شل و پل بود مثل خود ما . مینی بوس ما رو به یه کلانتری برد . انقدر کتک خورده بودم که نفهمیدم کجا بود . بعد ما رو اونجا کنار دیور چیدند و منو …

ماجرای دعوا در کابین خلبان:

حتما در خبرها خواندید که علت خارج شدن هواپیمای مسافربری از باند فرودگاه و برخورد آن به دیوار و نتیجتا کشته و زخمی شدن ۳۶ نفر از مسافران ٬ بخاطر دعوا در کابین خلبان بوده است.
اگرچه مقامات حکومتی در مورد این دعوا اطلاعات بیشتری ندادند ولی یکی از شاهدان عینی به خبرنگار ما توضیحاتی داده که توانستیم آن صحنه را برای شما بازسازی کنیم:

داخل کابین خلبان:

مهماندار - جناب خلبان! قسمت عقب هواپیما بوی بدی میاد. همه مسافرها جلوی دهانشان را گرفته‌اند و بعضی‌ها دارند سرفه میزنند. اوضاع خیلی غیر عادیه. یک کاری بکنید.
خلبان - لابد مال آن توالت عقبی هواپیماست.صد بار گفتم یک لوله‌کش بیاورید و اون توالت عقبی را درست کنید. هواپیمای روسی همین است دیگر. هی لوله توالتش میگیرد.

مهماندار - نخیر جناب خلبان! مال توالت نیست. خودم امروز با یک تیکه چوب لوله‌اش را باز کرده بودم. اون عقب هواپیما گاز اشک‌آور زده‌اند.

خلبان - نه بابا! مگر تظاهرات شده؟
مهماندار -آره. من که جرات نکردم بروم آنجا. ترسیدم بازداشتم کنند!

خلبان - خانم نترس! برو مسئول حفاظت پرواز را صدا کن بیاد اینجا ببینم چه خبره.

چند دقیقه بعد مسئول حفاظت در حالیکه ی…

چشم به راه شنیدن یک خبر خوب :

این روزها وقتی وارد اینترنت میشوم اول میروم سراغ سایت‌های خبری. با حرص و ولع آخرین تحولات ایران را مرور می‌کنم. اما هیچکدام عطش نهفته‌ام را سیراب نمیکند. در واقع منتظر یک خبر تکان دهنده خوب هستم. منتظر خبری که از ته دل خوشحالم کند. اما نمیدانم آن خبر چیست ولی میدانم هست و قرار است بیاید. خیلی دوست دارم همین حالا که شما دارید این جملات را میخوانید این خبر در راه باشد و بزودی در خروجی خبرگزاریهای معتبر قرار بگیرد.
قبل از رسیدن آن خبر خوش میتوان آنرا حدس زد.
شاید خیلی از ما منتظر شنیدن خبر کودتای نظامی توسط بدنه سالم سپاه یا ارتش علیه ولی فقیه و باند جنایتکارش باشیم . یا مثلا ممکن است در روزهای آینده این خبر را بخوانیم:
« علی خامنه‌ای٬ دیکتاتوری که بیست سال بر این کشور حکومت کرد در اثر بمباران هواپیماهای اسرائیلی به درک واصل شد.»

نه! شاید اینطوری خوب نباشد. شاید بهتر باشد سقوط دیکتاتور توسط خودمان باشد. مثلا بهتر است در روزهای آینده چنین خبری را بخوانیم و یا بشنویم:

«یک فروند هواپیمای توپولوف شب گذشته در حوالی تهران سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند. لازم به یادآوری است که مقام معظم رهبر…

پخش اعترافات ساختگی جامعه را ملتهب‌ تر میکند:

من نمی‌فهمم چرا خامنه‌ای اینقدر اشتباه پشت اشتباه میکند. یک کمی اون کله پوکش را هم به‌کار نمیگیرد. هرروز کارها را خرابتر و بدتر میکند. البته ما که ناراحت نیستیم. بگذار حلقه طناب دور گردنش را با دستان خودش تنگ‌تر کند. به درک!
بیش از چهل روز است که عده‌ای در بازداشت و تحت شدیدترین فشارهای روحی و جسمی قرار دارند. آنها را مطلقا ایزوله کرده‌اند و نمی‌گذارند از حوادث بیرون زندان باخبر شوند. بعد شروع میکنند به آنها اخبار و اطلاعات غلط میدهند. به آنها میگویند همه دوستانت اعتراف کرده‌اند و آزاد شده‌اند. تو هم اگر میخواهی خلاص شوی راهی نداری جز اینکه جلو دوربین قرار بگیری و لااقل مطالبی را به زبان بیاوری که باعث تقویت وحدت ملی و ناامیدی دشمنان خارجی و از اینجور مزخرفات شود. اینقدر این کار را ادامه میدهند تا زندانی چاره‌ای جز تمکین خواسته‌های آنها را نمی‌یابد و ممکن است یک حرفهایی بزند.

مطمئن باشید توی این اعترافات مطلب خاصی وجود نخواهد داشت. اما رژیم میخواهد روی آنها مانور تبلیغاتی وسیعی کند و خودش را از این مخمصه‌ای که گرفتار شده نجات دهد.

اما اشتباه آنها آنجاست که این احمق‌ها به این فکر نمیکنن…

بکارگیری بدل‌کاران حرفه‌ای در مراسم تحلیف احمدی‌نژاد:

این روزها خیلی از شخصیت‌ها و مسئولین برای شرکت نکردن در مراسم تحلیف احمدی‌نژاد چیزی را بهانه میکنند و بقول معروف جیم می‌شوند.
حسن خمینی که زیارت را بهانه کرده و رفته عراق.
هاشمی رفسنجانی که از بیخ و بن احمدی‌نژاد را قبول ندارد و حسابی ازش دلخور است.
خاتمی و موسوی و کروبی که قهر کرده‌اند و نتیجه انتخابات را قبول ندارند.
بقیه هم وضعیت مشابهی دارند. هر کدام چیزی را بهانه میکنند و یواشکی جیم میشوند.
خامنه‌ای هم مثل سرایدارهای مدارس ایستاده جلوی درب خروجی و مواظب است کسی فرار نکند. هی توپ و تشر میزند که در نروید و الا تنبیه میشوید! نمره انضباط تان صفر میشود!

اگر وضعیت همینطور پیش برود٬ خامنه‌ای مجبور میشود چند نفر بدل‌کار استخدام کند و احتمالا چند تا مانکن هم از تریکوفروشی‌ها قرض کند تا سر و ته مراسم تحلیف را یکجوری بهم بیاورد.

این هم برود توی پرونده خامنه ای:

این فیلم کوتاه را بگذارید لای پرونده خامنه ای و ذوب شدگان ولایت. ممکن است بعدا توی دادگاه همه چیز را انکار کنند.توی این این مملکت حق سکوت کردن هم نداریم!

مقام مسخره رهبری امروز گفته: نه حق دارید حرف بزنید و نه اینکه سکوت کنید!

جمله فوق مال من نیست و طنز ننوشته‌ام بحضرت عباس. خودش این حرف را گفته.
بفرمایید این هم لینک.

مقام رهبری: تنها راه برون رفت از بحران مشروعیت نظام٬ انداختن شیر یا خط است!

بنا به گزارشات رسیده قرار است مقام رهبری برای حل بحران مشروعیت نظام شخصا وارد عمل شود و بعنوان فصل الخطاب همه اختلافات اقدام به انداختن شیر یا خط کنند. اگر شیر آمد یعنی نظام مشروعیت دارد و اگر خط آمد نظام مشروعیت ندارد و باید برود.
بدیهی است که تفسیر شیر یا خط امدن سکه پرتاپ شده به هوا٬ بعهده شورای محترم نگهبان و تایید مقام عظمای ولایت است.

مش غلام! از شهر چه خبر؟

حکایت ما ایرانی‌های مقیم خارج کشور٬ حکایت آن دهاتی‌هایی است که در روزهای گرم تابستان روی نیمکتهای چوبی جلوی قهوه‌خانه روستا می نشینند و چای می‌نوشند و قلیانی میکشند و با یکدیگر بحث سیاسی میکنند و البته حواس‌شان به آمدن مینی بوس قراضه روستایشان از شهر است. هرکس که از مینی بوس پیاده میشود٬ یکراست به سمت نیمکت‌های قهوه‌خانه می‌رود و پس از خوش و بش با همولایتی‌ها٬ از آخرین خبرها و تحولات جدید در شهر سخن میگوید.

هر وقت که قرار است مردم داخل ایران دست به تجمع اعتراضی علیه این نظام بزنند٬ ما که آنجا نیستیم ولی هوش و حواس‌مان آنجاست. مثل همان روستایی‌های عزیز چشم به راه خبرهای تازه از ایران می‌مانیم. مرتب سایت‌های خبری و وبلاگهای هموطنان داخل را چک میکنیم تا شاید خبر تازه‌ای از وقایع و اعتراضات مردم را بخوانیم. منتظر آمدن مینی بوس قراضه اینترنتی ایران می‌مانیم تا شاید فیلمی را روی یوتیوب آمده باشد. گاهی به فیس بوک سر میزنیم و در آنجا جلوی یک بچه چلموی روستایی را می‌گیریم و می‌پرسیم: بچه‌جان! کی از شهر برگشتی؟ بابات کو؟ ننه‌ات کجاست؟ به بابات بگو یک توک پا بیاید جلوی قهوه‌خانه باهاش کار داریم.…

چند نکته از تظاهرات امروز مردم تهران:

۱- حرف‌های هاشمی تقریبا کمی بهتر از آن چیزی بود که انتظارش را داشتیم. او از خامنه‌ای اصلا تعریف و تمجید نکرد و از همه مهمتر چیزی علیه جنبش سبز نگفت. البته هاشمی حضور مردم را در خیابانهای اطراف دیده بود و حساب کار دستش آمده بود. اما در مجموع حرفهایش به نفع مردم تمام خواهد شد تا به نفع نظام.

۲- جمعیت فوق العاده مردم٬ بسیاری را به یاد سالهای اوایل انقلاب انداخت. زمانی که هنوز رابطه مردم با حکومت از هم گسیخته نشده بود. کم کم انقلاب بچه‌های خود را خورد و حلقه‌ خودیها آنقدر تنگ شد تا نماز جمعه تبیدل شده بود به میعادگاه یک مشت پیر و پاتاله و بسیجی‌های جبهه ندیده و مدیرانی که نان سفره شان را از تملق و چاپلوسی بدست می آورند.

۳- برخورد خشونت آمیز رژیم با مردم محدود شده است به زدن باتوم و شلیک گاز اشک‌آور و خوشبختانه از شلیک تیر مستقیم بسوی مردم خبری نیست. این خودش بزرگترین پیروزی برای مردم ایران است که با انعکاس وحشیگریهای گارد ویژه رهبری و لباس شخصی‌ها به جهان٬ و محکومیت آنها در افکار عمومی٬ حکومت را وادار به عقب نشینی کرده‌اند. روز اول تظاهرات خامنه ای دستور کشتن مردم را داده بود ولی حالا گف…

تظاهرات امروز مردم

صحبت های هاشمی رفسنجانی ارزش نقد و بررسی ندارد. تظاهرات مردم را عشق است!
همین که مردم شعار مرگ بر روسیه را دادند خودش بدترین دشنام به این حکومت نالایق است. حالا خامنه ای هی برود در مورد اقتدار نظام حرف بزند. کدام اقتدار؟ مردم دارند توی خیابان میگویند که استقلال کشور را فدای منافع روسیه کرده اید.
این است اقتدار نظام؟

نماز جمعه این هفته را جواد خیابانی گزارش میکند!

تصویر
از سری مسابقات جام حذفی جمهوری اسلامی٬ روز جمعه همین هفته بازی حساس دو تیم سبز و سیاه در زمین چند صد هزار نفری و شاید چند میلیون نفری دانشگاه تهران و خیابانهای اطراف برگزار میشود.
بنا به گزارشات رسیده تیم سبز با ترکیب جدیدی در این بازی ظاهر میشود و از بازیکن تازه نفسی که چند هفته غایب بوده (بدلیل مصدومیت در نماز جمعه ۲۹ خرداد) استفاده خواهد کرد. حالا معلوم نیست این بازیکن کهنه‌کار «مارادونا» است یا «غضنفر».
باید تا جمعه صبر کرد و این مسابقه هیجان انگیز را تماشا کرد.

خارج از شوخی٬ یک فکری برای پخش مستقیم این مراسم بکنید. به امکاناتی که در اختیار حکومت هست اعتماد نکنید. این اراذل و اوباش حزب اللهی هر لحظه که احساس خطر کنند پخش رادیویی و احتمالا بلندگوها را نیز قطع خواهد کرد. این رژیم خیلی عوضی است. اصلا به هیچ چیز پایبند نیست.

سقوط هواپیمای مسافربری و واکنش های مختلف:

در پی سقوط یک فروند هواپیمای توپولوف در حوالی قزوین و کشته شدن یکصد و شصت سرنشین آن واکنش‌های مختلفی صورت گرفته که به برخی از آنها اشاره می کنیم:

مقام رهبری - من در همین‌جا اعلام میکنم مسئول جان کسانی که در این حادثه کشته شده‌اند به عهده مردم قزوین است که حواس راننده هواپیما را پرت کرده بودند. من صد بار به شما گفته بودم که اگر قرار باشد بین هواپیما و قطار یکی را انتخاب کنید باید احمدی‌نژاد را انتخاب کنید. اگر شما او را انتخاب نکنید خودمان او را می‌کنیم.

احمدی‌نژاد - اصلا کی به شما اطلاع داده هواپیما سقوط کرده؟ هواپیما سالم است. مدرکش هم هست.

سخنگوی وزارت خارجه - ما دخالت امریکا و رسانه‌های بیگانه را در امور داخلی کشورمان را شدیدا محکوم میکنیم. آنها نباید خبر و گزارش این حادثه را منعکس میکردند. این یک حادثه خانوادگی بوده و به خودمان مربوط میشود. شاید ما دلمان بخواهد زرت و زرت هواپیماهایمان سقوط کنند اصلا به غربی‌ها چه ربطی دارد. آنها اگر راست میگن چرا آلمان را بخاطر قتل آن خانم محجبه تحریم اقتصادی نمیکنند؟

صدا و سیما - بنا به خبری که هم اینک به دست‌مان رسید یک فروند هواپیمای آموزشی بدون سر…

نیرنگی به بزرگی کوه دماوند:

از لابلای خبرهای این روزها معلوم شد تعداد کشته شدگان تظاهرات ۳۰ خرداد که بدستور شخص خامنه‌ای صورت گرفته بود خیلی بیش از تصور ما بوده. تعداد زیادی از اجساد هنوز در سردخانه‌ها هست که تحویل خانواده‌هایشان نشده. تعدادی در دست نیروی انتظامی است. تعدادی در اداره تشخیص هویت. تعدادی در زندان اوین. تعدادی در زیر زمین وزارت کشور. تعدادی در پادگان‌های سپاه و احتمالا تعدادی را هم مخفیانه دفن کرده‌اند که هیچگاه وضعیت آنها روشن نخواهد شد.
اتفاقا ما باید همین خبرها را پوشش بدهیم. اینها چیزهایی است که این رژیم از مطرح شدن آنها هراس دارد. بیخود نبود که همه راههای ارتباطی مردم ایران را با دنیا قطع کرده بودند تا عمق جنایاتشان بر افکار عمومی پنهان نگه دارند.

اگر دقت کنید رسانه‌های رژیم دارند مسائل حاشیه‌ای و بی‌ارزشی همچون قتل یک خانم محجبه در آلمان را توی بوق و کرنا میکنند تا حواس مردم را از جنایاتی که ذوب شدگان در ولایت مرتکب شده‌اند منحرف کنند.
در مقابل هم متاسفانه عده‌ای از بین ما هستند که آگاهانه و یا ناآگاهانه رژیم را در این امر یاری میکنند. مثلا همه جنایات این رژیم را ول کرده‌اند و چسبیده‌اند به آس…

بیایید ما هم داخل لباس شخصی‌ها شویم:

دوستان! در راستای طرح دعوت همگانی جهت شرکت پرشکوه و دشمن شکن مردم در نمازجمعه این هفته به امامت حضرت حجت الاسلام و المسلمین عزیز دل‌مون هاشمی رفسنجانی که از سوی برخی از محافل مشکوک صورت گرفته٬ اینجانب طرح تکمیلی جالبی را تهیه کرده‌ام که باید به اطلاع همه رسانده شود:

طرح ابتکاری من این است که برای شرکت در نماز جمعه باید چند تا کار کوچولو را در این فرصت باقیمانده انجام دهیم:
۱- از همین الان تصمیم بگیرید که ریش‌هایتان را نزنید. سعی کنید هرطوری شده آنها را یکخورده تقویت کنید تا روز جمعه یک کپه ریش داشته باشید.
۲- خانم‌های عزیز سعی کنند چادر و مقنعه بپوشند و یکخورده هم اندام تحتانی را از حالت قلمی بودن بیرون آورند و بروند توی قالب گلابی تا قیافه‌شان تابلو نباشد.
۳- تسبیح و انگشتر عقیق فراموش نشود.
۴- پیراهن‌تان را روی شلوار بیاندازید و از واکس زدن کفشها اکیدا خودداری کنید.
۵- همراه داشتن دشنه٬ پنجه بکس٬ زنجیر و یا هرگونه سلاح سرد و گرم الزامی است.

خب. حالا با این وضعیت شما میتوانید براحتی داخل حزب اللهی‌ها و لباس شخصی‌ها شوید بدون اینکه حکومت بویی ببرد.
بد نیست برای اینکه عوامل اطلاعاتی حکومت به ش…

نامه سرگشاده امام زمان به خدا:

تصویر
در پی انتشار نامه محرمانه گروهبان گارسیای فیروزآبادی به امام زمان و ادعای اینکه نیروهای مسلح در جریانات اخیر اسلحه نداشتند و معلوم نیست مردم را در خیابان چگونه کشته شده‌اند٬ حضرت مهدی صاحب الزمان نامه سرگشاده‌ای را خطاب به پروردگار مرقوم فرمودند که متن آنرا میخوانید:

ای خدا! مصبت‌ات رو شکر! این دیگه چه موجودی است که تو خلق کردی؟ واقعا که! اصلا از تو یکی انتظار نداشتم همچی کاری رو بکنی.
باباجون برداشتی یک خیکی رو کردی سرلشگر!
آخه پدرت خوب٬ مادرت خوب٬ کسی که شیکم صاحب مرده‌اش اندازه دو تا تانکر خلا آت و آشغال با خودش حمل میکند چطوری شده سرلشگر؟
این که سرِ لشگر باشد وای به حال ته لشگر.
حالا همه اینها کنار. برداشته توی روز روشن به من نامه نوشته و آنرا داده به خبرگزاریها.
آخه مرتیکه الدنگ! تو اگر میخواستی بمن نامه بنویسی چرا بردی دادی به خبرگزاری فارس؟
بعد تازه ادعا کرده که ما تا آخرین نفس می‌جنگیم و نمی‌گذاریم نظام مقدس سقوط کند.
آخه اسکول! با کی میخواهی بجنگی؟ با مردم؟ با کسانی که حتی یک تفنگ بادی هم ندارند؟
خجالت هم خوب چیزیه.

آخدا! راستش را بخواهی ما دیگه نیستیم! یعنی دیگه دور ما یکی رو خط بک…

جایگاه بلندگوی سبزی فروشی در نظام مقدس

تصویر
متکی: آقاجان! این چیه آوردید؟ درجایی که این همه میکروفن از رسانه ها هست این بلندگو دیگر معنی ندارد.

کارمند تشریفات: حاج آقا! مردم صدا و سیما را تحریم کرده اند و گوش به حرفهای ما نمیدهند. لااقل با همین بلندگوی سبزی فروشی صدای خود را به گوش مردم برسانید.

متکی: خب. باشه. حالا باتری داره؟

کارمند تشریفات: نه حاج آقا. شرمنده. قیمت نفت اومده پایین. بودجه ما هم قطع شده. شما بلندگو را همینطوری بگیرید جلو دهانتان و بلند بلند داد بزنید. صدا به مردم میرسه!

طرح تشکیل حکومت اسلامی قم به تصویب رسید:

انقلاب که شد٬ شاه و وابستگان سلطنت پهلوی از ایران خارج شدند و کشورهای اروپایی با آغوش باز از آنها استقبال کردند ولی متاسفانه اکنون هیچ کشوری حاضر نیست این آخوندهای حکومتی و حزب‌اللهی‌ها را بپذیرد حتی سوریه و لبنان هم جای امنی برای آنها نیست. باید قبول کنیم که با سقوط رژیم ٬ اینها روی دست خودمان باد میکنند و باید از هم اکنون فکری به حال آنها بکنیم.
بنظر من بهتر است قم را بدهیم به این اراذل و اوباش. دورش یک حصار بلند بکشیم به چه گندگی. هر چی آخوند و بسیجی و سپاهی و حزب اللهی در کشور هست که میخواهد در زیر سایه ولایت فقیه باشد و زندگی لجنی داشته باشد را بگیریم و بیاندازیم توی آنجا. به آنها بگوییم اینجا مال شماست. هر غلطی دل‌تان میخواهد بکنید. میخواهید رادیو تلویزیون داشته باشید٬ میخواهید دعای کمیل بخوانید٬ توی سرخودتان بزنید٬ حدود اسلامی را اجرا کنید و همدیگر را سنگسار و قصاص کنید٬ در زیر زمین خانه‌تان انرژی هسته‌ای اختراع کنید٬ از توی خانه‌تان ادعای مدیریت دنیا را بکنید٬ خلاصه هر گهی دلتان میخواهد بخورید آزاد آزادید ولی کاری به کار مردم ایران نداشته باشید.
البته بی‌انصافی هم نکنیم. قبل از…

خامنه‌ای بای بای!

تصویر
واقعا امروز روز خوبی بود. یک روز سرنوشت ساز. حضور جوانان ایرانی در خیابانهای تهران و چند شهر دیگر ایران٬ همه تحلیل‌های کودتاچیان را بر هم زد. آقای جنتی در جایی گفته بود: «نگران نباشید ما باید کار خودمان را بکنیم. اینها (یعنی مردم) یکی دو هفته غر می‌زنند بعد همه چیز برایشان عادی میشود و می‌رود تا چهار سال دیگر»

احتمالا این فقط تحلیل جنتی نبود. خامنه‌ای و نوچه‌های سپاهی‌اش هم همین‌گونه تحلیل میکردند که اگر محکم جلوی اعتراضات بایستیم بعد از مدتی مردم دلسرد میشوند و می‌روند به سر کار و زندگی‌شان.

اما حضور شجاعانه مردم بمناسبت دهمین سالگرد فاجعه ۱۸ تیر٬ نشان داد که این تو بمیری از اون تو بمیری‌ها نیست. قضیه خیلی بیخ پیدا کرده و در واقع امروز صدای شکستن پایه‌های این حکومت در همه دنیا شنیده شد.

شوخی نیست حکومتی که دو هفته‌است بطور شبانه روز از طریق صدا و سیما علیه مردم لجن پراکنی میکرد و اعترافات دروغین را بخورد بینندگانش می‌داد. همه روزنه‌های تبادل اطلاعات را بست تا مبادا مردم برای مراسم ۱۸ تیر برانگیخته شوند. از همه ابزارها و اهرم‌ها استفاده کرد تا مردم را بترساند. رادیوی بی‌بی سی فارسی را نی…

رزومه مقام رهبری:

تصویر
توی دنیا رسم بر این است که اگر کسی برای استخدام در جایی بخواهد اقدام کند ابتدا باید رزومه‌ای از تجربیات کاری و توانایی‌های شخصی خود را بنویسد و به آنها بدهد.
فرض کنید مقام رهبری از کار بی‌کار شده باشد و برای استخدام در این اداره و آن اداره و این شرکت و آن شرکت رزومه میفرستد.
احتمالا رزومه‌اش اینطوری باید باشد:


هیجده تیر امسال محکی است برای بقا یا سقوط نظام:

الان زمام امور کشور ما افتاده است در دست خامنه‌ای و عده‌ای از فرماندهان سپاه . بقیه ارگان‌ها و افراد وابسته به این حکومت٬ در واقع عناصر کمکی و نخودی این نظام هستند.

خوشبختانه یا بدبختانه خامنه‌ای بیشتر تحت تاثیر مشاورین نظامی‌اش است تا دیگران. او بر این باور است که برخورد با مردم و شدت عمل نشان دادن در برابر مطالبات مردم نشانه اقتدار و استحکام نظام است و بعد از یکی دو هفته این سرو صداها خواهد خوابید.
.
اتفاقا قضیه برعکس است یعنی همین روحیه نظامیگری داشتن باعث سقوط این نظام خواهد شد بدون هیچ شک و تردیدی.
جمهوری اسلامی اگر همان مسیر سابق خودش را که مبتنی بر لاپوشانی و پنهان‌کاری بود را ادامه می‌داد و با نوبتی کردن مدیریت اجرایی کشور بدست جناح‌های اصلاح طلب و اصولگرا باعث سرگرم کردن توده مردم به اختلافات جناحی میشد٬ می‌توانست همچنان بر کرسی زمامداری این کشور با خیال راحت بنشیند. اما از وقتی که پرده‌ها را کنار زد و رو در روی مردم قرار گرفت و به خیال کور کردن چشم فتنه به سوی مردم بی‌دفاع دستور آتش داد وارد یک سراشیبی تندی شد که جز انهدام نظام جمهوری اسلامی سرانجام دیگری برایش متصور نیست.

من نم…

چهل سال بعد در چنین روزهایی:

(این فقط یک طنز و شوخی است و در واکنش به بعضی از راهکارهای خنده‌دار مبارزاتی برخی از دوستان نوشته شده که خیال می‌کنند یک رژیم خونریز و وحشی را میتوان با روشهای پیش پا افتاده سرنگون کرد)

فرض کنید چهل سال بعد٬ یک جوان وبلاگ نویس ایرانی در مورد مسائل کشورش مطلبی نوشته و آنرا در وبلاگش قرار داده و دوستانش آنرا در فیس‌بوک و تویتر و بالاترین لینک داده‌اند. برویم ببینیم او چه نوشته‌است:

« متاسفانه امسال هم در انتخابات تقلب شد و احمدی نژاد هشتاد و چند ساله برای یازدهمین بار برای پست ریاست جمهوری ایران از سوی خامنه‌ای منصوب شد.
ما باید جلوی این دولت نامشروع بایستیم و به مبارزات مسالمت‌آمیز خود ادامه دهیم. ما مثل پدران و مادران خود نیستیم که در چهل سال پیش به خیابان‌ها ریختند و با نیروهای سپاه و بسیج درگیر شدند. در آن سالها تعداد زیادی از مردم کشته و زخمی شدند و عده بی شماری هم دستگیر.
نسل قبلی ما مرتکب اشتباه بزرگی شد که ما نباید آنرا تکرار کنیم. تظاهرات و به خیابان ریختن کار اشتباهی بود چون سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و گارد ویژه اسلحه و باتوم و گاز اشک‌اور و اسپری فلفل دارند و آدم را میزنند که …

هموطن! امسال نرو ایران چون ممکن است به قتل ندا آقا سلطان اعتراف کنی

قابل توجه آن دسته از هموطنان عزیزی که دارای تابعیت دوگانه هستند و قصد سفر به ایران را دارند٬ عرض میکنم ممکن است به محض ورودتان به ایران٬ شما را به بهانه‌های الکی دستگیر کنند و به عبارت صحیح‌تر گروگان بگیرند. مهم نیست شما یک آدم سیاسی باشید یا نباشید. معروف باشید یا گمنام. همراه خانواده باشید یا تنها. خوشگل و خوش تیپ باشید یا شلخته و حزب اللهی. زن باشید یا مرد. پیر باشید یا جوان. همین‌که شما پاسپورت یک کشور خارجی را داشته باشید بهترین دلیل برای گیر افتادن شماست. الان این نظام به وجود چنین افرادی نیاز دارد.

برای درک این موقعیت لازم نیست حتما به منابع سری و پشت پرده دسترسی داشته باشیم. با مرور وقایع اخیر میتوان به این نتیجه رسید که احتمال گیر افتادن اتباع کشورهای اروپایی در این روزها بسیار زیاد است.

ماجرا از آنجا آغاز شد که دولت انگلیس مبلغ یک میلیارد پوند (معادل یک میلیارد و ششصد میلیون دلار) ایران را که ظاهرا در حساب مجتبی خامنه‌ای بوده ضبط کرد. متعاقب این کار خامنه‌ای حسابی عصبانی شد و در نمازجمعه دولت انگلیس را یک دولت «خبیث» نام برد و ادعا کرد که دولت انگلیس مردم ایران را علیه نظام م…

آقای خامنه ای! بازداشت یک معلول قطع نخاعی نشانه اقتدار است یا نشانه ضعف؟

تصویر
من میانه خوبی با اصلاح‌طلبان ندارم ولی آنجا که پای مسائل انسانی به میان می‌آید نمیتوانم سکوت کنم.
بازداشت و شکنجه یک فرد معلول و بیمار که حتی قادر نیست دو قدم راه برود و یا یک جمله حرف بزند واقعا عملی غیرانسانی و شرم‌آور است. هر کس ذره ای انسانیت و شرف و جوانمردی در وجودش باشد مراعات حال افراد معلول و ناتوان جسمی را میکند ولی رژیم در حال سقوط و مفتضح ولایت وقیح این حرفها حالی اش نیست. مثل حیوان درنده حمله میکند و به کسی هم رحم نمیکند.

صد رحمت به شمر و یزید! آنها لااقل کاری به زین العابدین بیمار نداشتند.

گزارشی از عملکرد انقلابی اینجانب در روزهای اخیر:

نظر به اینکه هریک از ما وظیفه داریم برای حمایت از اعتراضات مردم مظلوم ایران کارهایی انجام بدهیم٬ من نیز به میزان توانایی و امکانات خود کارهایی انجام داده‌ام که مشروح آنرا باستحضار شما امت همیشه در صحنه میرسانم:

الف- شاخص تولید مطالب وبلاگی
همانطور که در نموداری که بعدا خدمتتان تقدیم خواهد شد می‌بینید شاخص تولید ناخالص وبلاگی ما در این دوره چند برابر دولت‌های قبلی بوده بطوریکه بعضی روزها که خیلی هیجان‌انگیز شده بودیم چند مطلب پیاپی در یکروز نوشته‌ایم که در تاریخ صدسال اخیر بی سابقه بوده است و بحمدلله ما دراین زمینه به حدخودکفایی رسیده‌ایم و حرف اول را در منطقه میزنیم.
الان یک نگاهی به شماره‌انداز وبلاگ ما بیندازید ببینید چگونه ما از روزانه پانصد نفر خواننده در ظرف مدت کوتاه به چهارهزار و پانصد نیز رساندیم و قرار است این آمار را برسانیم به جایی که شمارندها بترکند. همه اینها نشانگر مدیریت علمی و کارآمد در این وبلاگ است.

ب- شرکت در تظاهرات و راهپیمایی‌ها
از زمانی که اینجانب در تظاهرات و راهپیمایی‌های اعتراضی مردم شرکت کرده‌ام اینگونه مراسم با استقبال پرشکوه مردم مواجه شده. شما گردهمایی‌های …

نرخ «شرکت در نماز جمعه» در بازار بورس

تصویر

نامه رئیس جمهور نامشروع به مقام عظمای پشمکی:

پشمکی‌جون! آخه این هم کار بود تو با ما کردی؟ دیدی چطوری ما را نامشروع کردی؟ پاک آبرویمان رفت. هرجا میروم میگویند دولت تو نامشروع است. با این وضعیت دیگر همه سفرهای خارجی‌مان میرود روی هوا.
دیگر جرات نداریم جایی برویم و سخنرانی بکنیم. همین امروز سفرمان را به لیبی کنسل کردیم چون شنیده‌بودیم قرار است هنگام سخنرانی ما همه سران کشورهای شرکت کننده در کنفرانس بلند شوند و جلسه را به بهانه دستشویی رفتن ترک کنند.
آخه این چه وضعیتی است که تو برای ما درست کردی؟ حالا با این وضعیت چطوری حتی به سفرهای استانی برویم؟ می‌ترسم همین مردمی که به آنها مجوز راهپیمایی مسالمت‌آمیز ندادیم به بهانه استقبال از ما بریزند توی خیابان و شعار مرگ بر دیکتاتور بدهند.

همش تقصیر خودم است که عقلم را دادم دست اون جنتی موش مرده که هی میگفت تو فقط کاندیدا بشو و کاری به بقیه کارها نداشته باش ما خودمان ترتیب همه صندوق‌ها را میدهیم. مرده شور نحوه تقلب کردن‌تان را ببرد. لااقل نکرده برگه‌های رای را تا کند و به داخل صندوق‌ها بیاندازد. از همه بدتر اینکه همه را هم با یک خودکار و با یک دستخط نوشته. کاش بعضی از آنها را لااقل با دست چپ می‌…