پست‌ها

نمایش پست‌ها از اوت, ۲۰۰۹

و شاورهم فی الامر با نی نی!

تصویر
احمدی نژاد گفته من در مورد تصمیمات مهم کشور با یک کودک پنج ساله مشورت کردم. این هم لینکش در یوتیوب.

- عموجان! اسمت چیه؟
- نی‌نی.
- به‌به. ماشالله. خدا ببخشتت برای مامان و بابات. نی‌نی جان! یک چند دقیقه وقت داری با هم یکخورده گپ بزنیم؟
- من بستنی میخوام!
- آی به روی چشم! برات بستنی هم میخرم. بگذار بودجه‌اش را توی مجلس تصویب کنند بعد یکی از اون گنده‌هاش برات میخرم. حالا این یک شکلات را بگیر بخور و جواب من رو بده.
خب. بگو ببینم نظرت در مورد افزایش نرخ تورم و بیکاری چیه؟ در مورد سیاست خارجی و انزوای بین المللی چیکار باید بکنیم؟ در مورد اعتراضات مردمی چه خاکی توی سر خودمان بریزیم؟

- من مامانم رو میخوام. یالله من مامانم رو میخوام!
- گریه نکن عزیزم. قربون اون مامانت هم بشم. اصلا مامانت را هم میکنم وزیر. دیگه چی میخوای؟
- من جیش دارم!
- خب. عیبی نداره همین‌جا توی شلوارت بکن. فقط جواب سوال من را بده آیا علی‌آبادی را بگذارم وزیر نیرو یا نه؟
- من اهی دارم!
- خب. پس منظورت این است که عیبی نداره! خب. الحمدلله این یک مشکل حل شد. خب. بگو ببینم امسال بروم نیویورک یا نه؟ نیویورک خیلی خوبه‌ها. اگر بروم آنجا حتما …

چگونه علوم انسانی آدم را بی‌دین میکند؟

باز امروز حقیرالاسلام علی آقای خامنه‌ای چشم بسته رهنمود خرده فرمایش کردند. معظم له فرموده‌اند: چه خبره اینقدر دانشجوها میروند علوم انسانی درس میخوانند؟ علوم انسانی آدم را بی دین و لامذهب میکند!
من فکر نمیکنم سید علی آقا این حرف را از روی نفهمی و بی‌شعوری زده باشد بلکه من فکر میکنم خواسته یک چیزی بگوید دیگه! او کاری ندارد این حرفش معنی میده یا نه. همینطوری مثل قلیان که قل قل میکند٬ ایشان هم یک بادهایی از خودشان بروز داده و صداهایی درآورده و الا اصلا منظور بدی نداشته است. شما به بزرگی خودتان او را ببخشید.
باز اگر میگفت: علوم تجربی و حسی آدم را بسمت مادیات میکشاند و از معنویات دور میکند٬ خب یک حرفی بود. اگرچه این هم صحیح نیست.
ویا اگر مثلا میگفت: علوم ریاضی و فیزیک و شیمی و انفرماتیک بدلیل اینکه باعث قوی شدن فکر و ذهن میگردد در نتیجه آدم را از باورهای مذهبی دور میسازد و یا اگر میگفت هنر و سینما و علوم ارتباطی انسان را قرتی میکند باز قابل تحمل بود ولی من مانده‌ام علوم انسانی چطور ممکن است پای آدم را از دین به در کند!
باور کنید حتی اگر میگفت: خربزه خوردن باعث بی دینی و لامذهبی انسان میشود باز …

آدامس روزه را باطل نمیکند این نادانی است که آدم را باطل میکند!

توی یکی از فروشگاههای زنجیره‌ای اینجا یک خانم ایرانی خوش بر و رو هست که من همیشه موقع خرید پیش او میروم تا هم کمی خوش و بش کرده باشیم و هم شاید خدا را چی دیدی؟ شاید بخت ما هم باز شد و به نوایی رسیدیم.
امروز این خانم موقع حرف زدن مرتب دستش را جلو دهانش میگرفت تا مبادا بوی بد دهانش مرا اذیت کند. از او پرسیدم روزه هستی؟
فهمید که منظورم چیست . گفت: اره اگر خدا قبول کنه. بخاطر همین است که دستم را جلوی دهانم گرفته‌ام.
گفتم: خب. چرا از آدامس استفاده نمیکنی؟
گفت: آدامس روزه را باطل میکند.
پرسیدم: کی گفته آدامس روزه را باطل میکند؟ آیا توی قران نوشته شده؟ و یا اینکه آخوندها گفته‌اند؟

حالا جالبش این است که این خانم اصلا اهل حجاب نیست ولی روزه میگیرد.
از او پرسیدم: جیگر جون! میشه بگی تو چرا حجاب را رعایت نمیکنی در صورتیکه در قرآن در مورد حجاب تضریح شده ولی آدامس نمیجوی با وجودیکه اسمی از آدامس در قرآن نیامده؟
ابتدا متوجه سوالم نشد.
برایش توضیح دادم:
ببین. علت اینکه تو حجاب را رعایت نمیکنی این است که عقل خودت را بکار انداخته‌ای و فهمیده‌ای که این حرفها مال هزار و چهارصد سال پیش بوده و بخصوص برای جامعه غیر م…

خلوص نیت در اندازه گیری!

امروز یک اتفاقی برای من افتاد که بد نیست برای شما هم تعریف کنم.
از چند سال پیش سوئیتی بعنوان دفتر کار واقع در یکی از طبقات بالای ساختمانی اداری را اجاره کرده‌ام. ساختمانی خوب و تمیزی است. کسی کاری با ما ندارد. ما هم کاری با کسی نداریم. توی این مدت سر ماه اجاره را هم پرداخت کرده‌ایم و تابحال مشکلی نبوده.
قرارداد اجاره ما سه سال پیش بسته شده و در همان موقع برای چند دوره سه ساله نیز نرخ اجاره برای هر دوره مشخص شده است. یعنی اینطوری نیست که مثل ایران٬ هر روز که مالک ساختمان با زنش دعوا کرده باشد بیاید و اجاره بهای مستاجران را بصورت دیمی بالا ببرد.
در اینجا خوشبختانه تکلیف آدم را برای حداقل ده - پانزده سال روشن میکنند که مستاجر بتواند برای خودش و برای کارهایش برنامه‌ریزی کند.
(البته ناگفته نماند که این موضوع مخصوص ساختمانهای اداری و تجاری است و در مورد واحدهای اجاری مسکونی٬ افزایش سالیانه اجاره بها از سوی دولت اعلام میشود و در اختیار صاحبخانه نیست. یعنی هر سال دولت اعلام میکند که صاحبخانه‌ها مجازند مثلا تا حداکثر دو در صد به نرخ‌های اجاره اضافه کنند و یا نکنند.)
بهرحال امروز یک نامه‌ای از سوی …

ضربه کاری را چه کسی بر این نظام وارد خواهد کرد؟

حوادث دو سه ماهه اخیر دستاوردهای زیادی داشت که به اندازه چندین سال نهضت آزادیخواهی مردم ایران را به جلو کشاند. در اینجا به بعضی از این نکات اشاره‌ای مختصر میکنیم:

۱- بر همه روشنفکران از هر طیف و گرایش فکری ثابت شد که این رژیم اصلاح شدنی نیست و همه راهها برای حرکتهای مسالمت‌آمیز بسته شده و از سوی صاحبان قدرت ٬مطالبات مردم «کودتای مخملی» اعلام میشود که در برابر آن شدیدا موضع گرفته تا جایی که از قتل عام مردم نیز ابایی ندارد. لذا حرف از مدارا با این نظام یعنی تن دادن به نظام سلطه و طولانی شدن عمر استبداد.

۲- مشخص شد از طریق شرکت در انتخابات نمی‌توان تغییری در این نظام ایجاد کرد. چرا که ریش و قیچی انتخابات در دست سردمداران این نظام است و آنها هرگونه که اراده کنند میتوانند نتیجه آنرا رقم بزنند بطوریکه دیدیم حتی از بکارگیری تقلب‌های ناشیانه و جابجایی نتایج آرا نیز دریغ نکردند. بنابر این کسی نمیتواند ادعا کند که در انتخابات آتی (اگر عمر این رژیم قد بدهد) میتوان با اتکا به رای مردم راه را برای تغییرات تدریجی آماده کرد.

۳- مشخص شد که ام الفساد این نظام شخص خامنه‌ای است. او بجای رعایت بیطرفی٬ قبل …

آخ جان! تجاوز شده ولی دخول نشده!

ما رو باش! خیال میکردیم حالا که تجاوزات جنسی در بازداشتگاهها محرز شده و حجت الاسلام خامنه‌ای هم آنرا اعتراف کرده٬ از فردا همه مامورین و بازجویان متخلف را می‌گیرند و چوب توی آستین‌شان میکنند.
زهی خیال باطل! اصلا از این خبرها نیست. الان بین علما اختلاف هست مبنی بر اینکه اولا باید معلوم شود تا کجا دخول شده؟ آیا تا ختنه‌گاه بوده و یا تا دسته؟ ثانیا آیا تجاوزگزار به قصد قربت این عمل را بجا آورده و یا همینطوری بخاطر سرگرمی و مزاح؟ ثالثا آیا موقع ارتکاب عمل منافی عفت تجاوز جنسی٬ چهار عادل آن صحنه را شاهد بودند و یا آنها هم توی صف بوده‌اند تا نوبت‌شان برسد؟
از همه مهمتر اینکه اگر تجاوز جنسی بوسیله شیشه نوشابه شده صورت گرفته باشد حکم شرعی‌اش چگونه است؟ آیا نوشابه استعمال شده کوکاکولا بوده یا کانادادرای؟
آیا سرپوش فلزی نوشابه را درآورده بودند و یا همینطوری فرو کرده‌اند؟
آیا محتویات نوشابه را قبل از اینکه شیشه‌اش را به کسی استعمال کنند نوشیده بودند و یا بعد از عمل اینکار را کرده‌اند؟

تازه٬ با فرض اثبات همه اینها٬ گناه انجام شده متوجه «شخص شیشه نوشابه» است و غسل بر او واجب میشود و نه بر صاحب شیشه!
هما…

نوآوری یک دانشمند ایرانی در زیر زمین خانه شان:

به من خبر داده اند یکی از همین دانشمندان نونهال ایرانی موفق شده است در زیر خانه شان یک چیزی اختراع کند که قادر است فکر شما را بخواند. بخاطر همین کار او را با اسکورت می برند و می آورند.
اگر باور ندارید بروید یک سری به آنجا بزنید و خودتان آنرا امتحان کنید. (اینجا)

مهدی کروبی به مثابه آرش کمانگیر:

هر وقت جمهوری اسلامی می‌بیند گند کارش بالا آمده معمولا در ابتدا سکوت میکند و اگر افشاگریها ادامه یابد سعی میکند آنرا از بیخ منکر شود و اگر باز هم ادامه یابد دست به تحریف واقعیات میزند و قضیه را وارونه جلوه میدهد و در نهایت مجبور میشود عواملی که دست به افشاگری زدند را حذف و یا مفتضح کند و یا اسناد ارتباط با بیگانگان را برایش فراهم نماید.
پیش بینی من این است که کروبی را یا ترور میکنند و یا یک قرصی عوضی به او میخورانند و مثل سید احمد خمینی او را به ملکوت اعلی میفرستند و بعد میروند سراغ تجاوز شدگان بیچاره. یکبار دیگر آنچنان به انها تجاوز میکنند که بیایند و در صدا و سیما اعتراف کنند که اصلا ما از بدو تولد فاقد ماتحت بودیم! و اصولا دخولی نمی توانسته است صورت بگیرد!

اما حتی اگر این کارها را هم بکنند باز نمیتوانند این مسئله را جمع و جور کنند. این تیری است که از کمان در رفت و قابل بازگشت نیست.
جمهور اسلامی این بار بدجوری توی هچل افتاده و بیرون آمدن از آن با روشهای قبلی میسر نیست. مسئله تجاوز جنسی به بازداشتی‌ها همه آبروی نداشته این نظام را برباد داده و با هیچ ترفندی قابل ترمیم نیست.
شما به سادگی …

بیانیه جدید آیت الله العظمی صانعی:

آیت الله صانعی در مورد شایعات مطرح شده در بعضی از روزنامه ها و سایت های دولتی فرمودند: منظور من از «حرامزاده» احمدی نژاد نبود بلکه خامنه‌ای بود!
(باباجان شوخی کردم. صانعی چنین چیزی را نگفته)
البته این رفیق ما بر این عقیده است که واقعا خامنه ای حرامزاده است.

مقایسه لاکربی و عطوفت اسلامی:

اگر یادتان باشد چند سال پیش٬ چند نفر عرب اهل لیبی٬ یک هواپیمای مسافربری امریکایی را بر فراز شهر لاکربی اسکاتلند منفجر کردند و باعث کشته شدن صدها انسان بی‌گناه شدند.
بعد از کشمکش‌های فراوان٬ با اعمال فشارهای بین المللی٬ لیبی بالاخره مجبور شد تا عاملین این حادثه را تحویل اسکاتلند دهد. بعد از محاکمه متهمان در سال ۲۰۰۱ ٬ آنها به جرم کشتن انسانهای بی‌گناه به حبس ابد محکوم شدند.
اما اخیرا یکی از آنها بدلیل سرطان یا وضعیت جسمی ناگوار مورد بخشش دادگاه اسکاتلند قرار گرفت تا بقیه عمرش را در کنار خانواده‌اش در لیبی بگذراند.
واقعا بیاییم این حادثه را مقایسه کنیم با آنچه که در ایران گذشته و میگذرد. ببینیم انسان‌دوستی و اخلاق و عطوفت در نظام اسلامی متبلور است یا در نظام سکولار غرب؟

آیا اگر یک خارجی مثلا سیصد چهارصد ایرانی را می‌کشت٬ رفتار دادگاههای ما با او چگونه بود؟
حالا این که خارجی است. رفتار نظام اسلامی حتی با یکنفر ایرانی و متولد همین آب و خاک چگونه است؟ رفتارش حتی با جوانان کم سن و سالی که در همین نظام و تحت تربیت همین سیستم بزرگ شده اند چگونه است؟ این جوان های بی گناه که کسی را نکشته بودند و یا …

هلو‌های عزیز! مواظب باشید احمدی نژاد شما را نخورد! (۱۸+)

آقاجان! این مملکت عجب بکن بکنی شده٬ دور از جون شما!
از اون بالا تا پایین همه جا حرف از اون کارهاست.
مملکتی که رئیس جمهوری انتصابی‌اش به اعضای هیئت دولتش چشم و نظر سوء داشته باشد و بخواهد مثل هلو آنرا بخورد وای بحال ماموران زیر دستش.
لابد توی جلسات هیئت دولت احمدی نژاد و لنکرانی اینگونه با هم پچ پچ میکرده‌اند:

لنکرانی: اِ...آقای احمدی نژاد! چرا اینقدر خودت رو میچسبونی به من؟ زشته همه دارند نگاه میکنند.
احمدی‌نژاد: هیس!...الهی من قربونت برم. الهی که فدای اون لبهای غنچه‌ایت بشم. جلسه رو ولش کن. یواشی بلند شو برو بیرون. منتظرم بشو تا من هم دنبالت میام.
لنکرانی: آقای دکتر زشته. معصیت داره. خوب نیست. برو سراغ اون علی‌آبادی. تپل مپل‌تره!
احمدی نژاد: اوهوی علی‌آبادی خوشگله! بلند شو بیا بشین بغل عمو!
علی‌آبادی:(با ناز و غمزه) چشم آقای دکتر! ولی آخه وضعیتم قرمزه‌ها!
احمدی‌نژاد: ای خاک تو اون سرت! از بس رفتی توی استادیوم و تماشاچی‌ها علیه‌ات شعار شیر سماور دادند که وضع‌ات اینطوری شده! بگذار بروم سراغ همون لنکرونی خودم! این لنکرانی مثل هلو میماند. آدم دلش میخواد همینجوری بخوردش!

هی! جلسه تعطیله. همه بسلامت…

کیهان و خوانندگان در غیاب شریعتمداری:

فرض کنید یکروز حسین شریعتمداری مرخصی گرفته و چند روزی توی کیهان نیست. ستون معروف کیهان و خوانندگان را سپرده دست یکی از کارمندان چاپخانه و یا مثلا داده دست آبدارچی آنجا و گفته: این چند روزی که من نیستم زحمت نوشتن این ستون با شماست. کار سختی نیست. از خودت چند تا موضوع جور کن و از زبان مردم بنویس که چرا موسوی و کروبی و خاتمی را محاکمه نمیکنند.این آبدارچی بیچاره هم که سواد درست و حسابی ندارد و اصلا فرق خاتمی و خامنه ای را تشخیص نمیدهد از روی نوشته های قبلی کیهان مطالبی را کپی میکند و در آخر هر کدام از آنها خواهان محاکمه و دستگیری موسوی و کروبی و خامنه ای میشود:بقیه را در اینجا بخوانید.

خودمانیم٬ ولی عجب تقلبی کردند این بی‌پدرها!

بنظر شما کدامیک از جنایاتی که در این دو سه ماهه اخیر رخ داده هولناکتر و تاسف‌بارتر بود؟
مرگ ندا و آن آخرین نگاهش؟
به خون غلتیدن جوانان بی گناه بر روی آسفالت گرم خیابان؟
ضرب و شتم زنان باردار و مردان سالخورده با باتون و زنجیر و میلگرد؟
ریختن مغول‌وار به منازل مردم و تخریب اموال آنها؟
بازداشتهای فله‌ای افراد و بی‌خبر گذاشتن خانواده‌های آنان از وضعیت عزیزانشان؟
بدرفتاری با زندانیان و شکنجه و حبس انفرادی آنان؟
تجاوز وحشیانه به دختران و پسران؟ و سوزاندن جسد آنان؟
برپایی بی‌دادگاههای مضحک و اعترافات ساختگی زندانیان؟
دروغگویی و شانتاژ تبلیغاتی در صدا و سیما و کیهان و حق را باطل جلوه دادن و سرپوش نهادن بر واقعیت‌ها؟

نه! بنظر من همه اینها «جنایت» بود ولی اتفاق تازه‌ای نبود. سی سال است که در این نظام اینگونه جرم و جنایات به کرات اتفاق افتاده و شاید بدتر از اینها هم بوده که شما گاه و بیگاه چیزهایی خوانده و یا شنیده‌اید.
اما هیچکدام از این جنایات به اندازه خود عمل تقلب در انتخابات دردناکتر و تاسف بارتر نبود. شما عمق فاجعه را در انتخاب شدن یا نشدن موسوی و کروبی و یا احمدی‌نژاد نبینید. مهم این بود که این بی‌…

به به! قوه قضائیه افتاد دست خودمان!:

اینقدر هی نق زدید و چپ و راست ما را به جرم مستعارنویسی اذیت کردید تا آخرش کار خودتان را کردید و حالا نشسته‌اید کنار!
حالا خیالتان راحت شد؟ بفرما! این هم عکس و مشخصات ما!

از دیروز که یکی از وابستگان استکبار جهانی در سایت بالاترین عکس واقعی ما را منتشر کرد از خواب و خوراک افتاده‌ایم و نمیدانیم چیکار کنیم.
ما در نظر داشتیم صدایش را درنیاوریم و همینطور ناشناس باقی بمانیم یعنی هم رئیس قوه قضاپیه باشیم و هم به امر خطیر وبلاگ نویسی و هدایت شما منحرفین همیشه در صحنه اینترنت مشغول باشیم.
ولی حیف و صد افسوس و فغان از دست شما ملت کنجکاو.

خب. از همه اینها که بگذریم بهرحال قوه قضائیه افتاد دست خودمان. از فردا درب همه زندانها را بازمیکنم! همه زندانی‌های سیاسی بسلامت!
قاضی مرتضوی بازداشت! لباس شخصی‌ها بازداشت! نیروهای متخلف سپاه و بسیج و اطلاعات بازداشت! البته مقام عظما هم که روی شاخ‌اش است یعنی بازداشت و محاکمه و بسلامتی سه‌فینی!
خب. دیگه کی می‌ماند؟
آها! این حسین شریعتمداری موش مرده هم بازداشت!
البته... نه... بهتر است بگذاریم همین چرت و پرت‌های کیهان و خوانندگان را ادامه بدهد. راستش بدجوری به خواندن آنها …

عوامل تجاوزات جنسی در بازداشتگاهها مشخص شدند:

بنا به آخرین خبرهای رسیده از محافل غیر رسمی٬ در جلسه محرمانه‌ای که در حضور مقام معظم رهبری تشکیل شد مطرح گردید که: بعله در بازداشتگاهها تجاوز جنسی در سطح وسیعی صورت گرفته و البته نظام و شخصیت‌های مملکتی و امنیتی و همچنین دستگاههای اطلاع‌رسانی نباید این موضوع را تکذیب کنند بلکه باید طلبکار هم بود چون این اغتشاشگران بودند که در زندان به برادران عزیز و زحمتکش نیروهای انتظامی و بازجوها تجاوز کردند و باید محاکمه و مجازات شوند.

تازه! این که چیزی نیست. اخیرا یکی از متهمان به کودتای مخملی اعتراف کرده که از سفارت انگلیس و چند کشور خارجی دیگر ماموریت داشته تا از طریق شرکت در تظاهرات غیرقانونی بازداشت شود و به داخل زندان‌های جمهوری اسلامی نفوذ کند و در آنجا به دیگر زندانی‌ها و همچنین بازجوها و خودش تجاوز کند که بزودی فیلم این اعترافات از صدا و سیما پخش خواهد شد.
در پایان این مراسم مقام معظم رهبری فرمودند: بروید به ابطحی زبان انگلیسی یاد بدهید و او را یک خورده گریم کنید و از او بخواهید بجای یک خارجی بیاید و در تلویزیون اعتراف کند که تجاوزات کار او بوده بطوریکه در مدت بازداشت‌اش شب و روز به دیگران …

کروبی! بیام بخورمت!؟؟

تصویر

پاشنه آشیل مستعارنویسان:

ظاهرا هر دو روز یکبار٬ ما باید خودمان را به کلانتری محل معرفی کنیم تا بعد از انگشت نگاری و احراز هویت٬ اجازه داشته باشیم توی وبلاگ خودمان دو کلام حرف بزنیم. دیروز یکنفر کامنتی گذاشته بود مبنی بر اینکه تو که با اسم مستعار می نویسی چرا از مردم میخواهی علیه خامنه ای حرف بزنند. البته این دوست عزیز خود نیز اسم واقعی خودش را ننوشته ولی به من اینچنین انتقاد میکند!

بعضی از دوستان طوری این مطلب را جا انداخته‌اند که مستعار نویسی یک نوع بی مسئولیتی است در قبال خود و در برابر مخاطب. اما الحق و الانصاف اینطوری نیست. به پیر به پیغمبر اینطوری نیست. اینها که چنین تبلیغاتی را علیه ما میکنند در واقع میخواهند بطریقی دهان ما را ببندند و به انفعال بکشانند و یا ما را از نوشتن خسته و دل‌زده کنند.

داستان مستعار نویسی ما ماجرایی دارد بس طولانی که حیف است وقت شما را بخاطر چنین موضوعات پیش پا افتاده‌ای به هدر بدهم. فقط این را بدانید که اگر من همین الان میخواستم از نو شروع کنم حتما با اسم واقعی‌ام می‌نوشتم و نه با اسم مستعار زیرا اولا من دیگر قصد ندارم تا زمانی که این حکومت هست به ایران مسافرت کنم و ثانیا الان ه…

طرح برکناری خامنه‌ای را در همه جا ترویج کنیم:

اگر دقت کرده باشید هر وقت که کودتاچیان میخواهند کسی را بازداشت کنند٬ ابتدا مدتی در روزنامه‌ کیهان و دجال نیوز و صدا و سیما و غیره آنرا مطرح میکنند و بقول معروف برای اجرایی کردن آن زمینه سازی میکنند. اینقدر یک چیزی را تکرار میکنند که همه حساسیتها و احیانا تبعات جنبی آن از بین برود و تبدیل به یک امر عادی شود.
بد نیست ما هم از این شیوه علیه خودشان استفاده کنیم.
من فکر میکنم با اقدام شجاعانه‌ای که در این چند روز از سوی برخی شخصیت‌ها و محافل سیاسی در ایران شروع شده و علنا و رسما از مجلس خبرگان خواسته‌اند که صلاحیت خامنه‌ای را بررسی کنند و او را مورد بازخواست قرار دهند٬ بهتر است همه ما به اندازه ای که توانش را داریم روی این موضوع مانور بدهیم و خواهان برکناری خامنه ای شویم.
الان وقت کلی گویی و در ابهام سخن گفتن نیست. باید به صراحت از خامنه‌ای بعنوان یک جنایتکار نام ببریم. او فاقد عدالت و صلاحیت و حتی مرجعیت است و باید بازداشت شود و مورد محاکمه قرار گیرد.
( البته اگر معظم له نیز در زندان مورد تجاوز قرار گرفت تقصیر ما نیست و مسئولیتش هم بعهده خودش است ضمن اینکه آقای لاریجانی هم از بیخ موضوع تجاوز…

دو رکعت تجاوز جنسی میکنم قربت الی الله!:

اگرچه تجاوز جنسی به زندانیان و بازداشت شدگان موضوع تازه‌ای نیست ولی اینکه از آن بعنوان خرد کردن شخصیت زندانی و اعتراف گیری استفاده شود و تبدیل به یک شیوه و راهکار مقابله با مخالفین گردد واقعا یک مصیبت است.
من همیشه این نکته را گفته‌ام که قتل و جرم و جنایت در همه جا هست و ممکن است از هر آدم عادی و معمولی سر بزند ولی تاریخ گواه آن است که قتل و جرم و جنایتی که به نام مذهب و برای خشنودی خدا صورت میگیرد بسیار هولناکتر و وحشیانه‌تر است. این است که در نامه آقای کروبی به این نکته اشاره شده که به زندانیان چه مرد و چه زن٬ بصورت جمعی آنچنان تچاوز میشود بطوریکه پارگی اندام تحتانی آنها را در پی داشته است.
فکر نکنید آن موجودات انسان‌نمایی که مرتکب چنین جنایت‌هایی میشوند از کره مریخ آمده‌اند و یا مثلا اعضای حزب‌الله لبنان و حماس و یا سربازان روسی هستند که اینچنین وحشیانه با هموطنان ما رفتار میکنند. خیر اینها همان برادران پاسدار خودمان هستند. همان‌هایی که یک من ریش دارند و شبهای جمعه دعای کمیل‌شان ترک نمیشود و روزهای جمعه در دعای ندبه آنچنان در فراق «آقا» گریه میکنند که صورتشان از شدت اشک خیس میشود. ای…

این «جین شارپ» که میگن کیه؟

حتما شما هم این روزها از طریق صدا و سیما و روزنامه کیهان و غیره خیلی این کلمه جین شارپ را شنیده‌اید و لابد از خودتان پرسیده‌اید که این جناب جین شارپ کیست که همه خط و ربط تظاهرات میلیونی مردم ایران را به او نسبت میدهند.
من امروز فرصت کردم و در این زمینه تحقیقات فراوانی از منابع موثق و غیر موثق انجام دادم و پاسخ این سوال را برای شما پیدا کرده‌ام:

اصل ماجرا از آنجا آغاز شد که زمانی که حسین درخشان از ترس مهدی خلجی فرار کرده بود و رفته بود انگلستان در آنجا مدتی آس و پاس بود و توی خیابانها میخوابید تا اینکه بالاخره رفت یک اتاقی را اجاره کرد. یک اتاق کوچک و درب و داغون از آن خانه‌های قدیمی لندن که توی فیلمهای هری پاتر دیده‌اید. صاحبخانه پیر مرد فقیری بود ولی در عین حال فیلسوف و جامعه شناس. اسمش آقای شارپ بود.
هودر مدتی را آنجا نشست و هربار که صاحبخانه از او تقاضای پرداخت اجاره بها را میکرد٬ هودر بهانه‌ای می‌آورد و میگفت: قرار است از ایران برایم یک پول هنگفتی بفرستند. هر وقت آمد همه اجاره‌های معوقه را یکجا میدهم. خلاصه هودر اینقدر قضیه را لفت داد تا یکهو جیم و شد و رفت ایران.
بیچاره پیر مرد مال …

رسانه باید «رسانا» باشد:

همه حرفهای خوب و درست و حسابی را دوستان در مورد ویژگی‌های «رسانه» گفته و نوشته‌اند و چیزی برای من باقی نگذاشته‌اند اما حسب دعوت ف. م. سخن عزیز که خواسته چیزکی در این مورد بنویسم٬ من دو سه جمله در این رابطه می‌‌نویسم برای خالی نبودن عریضه:

بنظر من رسانه باید رسانا باشد. همانطوریکه یک مفتول مسی٬ رسانای خوبی برای انتقال جریان برق است٬ یک رسانه هم باید رسانه خوبی باشد برای انتقال جریانات و واقعیات جامعه به مخاطب.
بعبارت دیگر همانگونه که یک میله آهنی رسانای خوبی است برای انتقال گرما از نقطه‌ای به نقطه دیگر٬ یک رسانه هم باید از گرمی هیجانات جامعه گرم و از سردی التهابات جامعه سرد شود و الا میشود یک تکه چوب و بعضا یک چماق.
من با این حرف و ایده آقای خمینی (که همه بدبختی‌های ما از اوست) مشکل دارم که میگفت:« رادیو و تلویزیون باید انسان‌ساز باشد.»

رسانه کارش تربیت نیست. کارش هدایت است. هدایت عین واقعیت‌ها به مخاطب. از اینجا به بعد این در اختیار مخاطب است که راه صواب را برگزیند یا راه خطا را.
رسانه‌ای که وظیفه داشته باشد مردم را آدم کند٬ تبدیل میشود به ابزاری در جهت تحمیق انسانها. رسانه نباید تکلیف و ت…

آیا خامنه‌ای واقعا یک مرجع تقلید است؟

این نیک آهنگ گاهی حرفهایی میزند از روی بدجنسی که فقط لج ما را دربیاورد. مثلا دیروز نوشته بود که بالاخره خامنه‌ای مرجع تقلید گروهی ولو اندک از هموطنان‌‌مان است و اله و بله و...!

برادر عزیز!
یا خودت را گرفته‌ای یا ما رو!
کدام مرجعیت؟ کی؟ کجا؟ چگونه؟

گرچه از نظر من مرجعیت تحفه‌ای نیست که در مورد ثبوت یا رد آن بخواهم سر شما را به درد بیاورم ولی بد نیست اشاره کوتاهی بیاندازیم به روند مرجع شدن خامنه‌ای که چگونه با دوپینگ جامعه روحانیت و جامعه مندرسین حوزه علمیه قم ایشان یک شبه به مقام مرجع تقلید شیعیان رسید:

- در زمان حیات آقای خمینی (که هرچه بدبختی است می‌کشیم بخاطر اوست)٬ بدلیل اینکه خود خمینی مرجع تقلید بود٬ جایگاه مرجعیت را می‌شناخت و الکی به کسی لقب مرجعیت نمیداد.
ضمنا تعداد مراجع تقلید مشخص بودند و بقیه آقایون از جمله خامنه‌ای و رفسنجانی لقب حجه‌الاسلام را داشتند نه آیت الله. توی جامعه٬ توی حوزه و حتی توی رادیو تلویزیون و روزنامه‌ها٬ همه جا و همه وقت برای خامنه‌ای از لفظ حجه‌الاسلام استفاده میشد. این را همه میدانند و قابل انکار و لاپوشانی نیست.

بد نیست یادآوری کنم که در تاریخ ۱۳۶۸/۲/۴ یعنی …

پرچم بدم خدمتتون؟

آهای ملت! دمکراسی پمکراسی را ول کنید و بچسبید به میله پرچم!
پرچم خیلی مهم است. پرچم اگر نباشد یعنی بقیه چیزها کشک. همانطور که نمازخواندن بدون وضو باطل است٬ تظاهرات و جنبش مردم بدون پرچم هم باطل است و باید غسل جنابت بجا بیاورند و از من پرچم بخرند.
ایهالناس! بیایید پول‌هایتان را به من بدهید تا برایتان نگه دارم بعد خودتان بروید توی نانوایی علیه این رژیم شعار بدهید. من میخواهم با این پولها چند تا محموله پرچم بفرستم داخل کشور. گویی اینکه تکنولوژی تولید پرچم در ایران وجود ندارد و هموطنان عزیز ما بلد نیستند خودشان پرچم درست کنند.

بهرحال من از حالا به شما گفته باشم از این به بعد بدون در دست داشتن پرچم دیگر با من حرف نزنید و وارد این وبلاگ نشوید! مگر میشه آدم بدون پرچم باشد و بتواند حرف حسابی بزند؟؟ اصلا محال است. من یکی که توی مخ‌ام فرو نمیرود.

آقاجان! من زبانم مو درآورد از بس که گفتم پرچم شیر و خورشید هویت ماست. یعنی پرچم مثل شناسنامه بیانگر هویت هر ایرانی است. به همین خاطر اگر این دفعه شناسنامه‌تان را گم کردید لازم نیست بروید اداره ثبت احوال و یا سفارتخانه‌های حکومت اسلامی المثنی بگیرید. هرج…

عجب مملکتی! شتر با بارش گم میشود!

این قضیه خروج مقدار زیادی طلا و ارز و توقیف آن در ترکیه عجب موضوع جالبی شده.
دولت ترکیه اعلام کرده این حجم زیاد پول « یک ارمغان الهی در این دوران بی پولی است!»
صاحب این محموله که یک ایرانی است هم وکیل گرفته و برای استرداد سرمایه توقیف شده اش دادخواستی را در دادگاههای ترکیه ارائه داده.
وزارت خارجه حکومت اسلامی هم اعلام کرده که در حال بررسی این موضوع است و کارشناسان مربوطه دارند با مقامات ترک در این باره رایزنی میکنند. مثل اینکه مثلا یک سکه یک ریالی یا چیز کوچکی گم شده و اینها دارند با دقت زمین را نگاه میکنند شاید آنرا پیدا کنند! یا مثل این است که به بانک مرکزی بگویند: پولهای توی جیب هایت را یکبار بشمار ببین چیزی گم نکرده ای؟!

اما نکته ای که مشکوک میزند تکذیب آن توسط کیهان (ارگان رسمی کودتا و چاقو کش های مقیم تهران) است. اگر کیهان چیزی را تکذیب کند معنی اش آن است که به احتمال خیلی زیاد آن خبر درست است!

از همه جالبتر تکذیب احمقانه وزارت اطلاعات ایران است. این منگول های اطلاعاتی اینقدر هوش و ذکاوت ندارند که بفهمند تکذیب کردن یک ارگان رسمی باعث خواهد شد دولت ترکیه همین تکذیبیه را بهانه کند و از…

ایمیل به اوباما

دیشب یک ایمیلی زدم به شخص اوباما. آدرسش را هم از روی سایت کاخ سفید برداشتم. چنان توپ و تشری بهش زدم که گوش اون مردک سخنگوی وزارت خارجه ات را بگیر و الا من میدانم و امریکای جهانخوار.
برایش نوشتم: خواهش میکنم به اون مردک الدنگ دستور دهید در اسرع وقت آن اظهاراتش را تصحیح کند.
همچنین برایش نوشته بودم که : «آیا مردم ما بهتر میدانند که در انتخابات تقلب شده و احمدی نژاد رئیس جمهور منتخب آنها نیست یا سخنگوی وزارت خارجه شما؟
اگر در انتخابات تقلبی نشده بود مگر مردم مرض داشتند به خیابانها بریزند؟»
در آخر هم برایش نوشته بودم: آقای پرزیدنت! دیر یا زود ترکشهای اقدامات تروریستی و ضد بشری این رژیم به شما نیز خواهد خورد لااقل سعی کنید مردم ایران را برای آن روز از خودتان نرنجانید.

امروز که دیدم آنها حرف دیروز خودشان را پس گرفتند خیلی خوشحال شدم. نه بخاطر اینکه ایمیل خودم بلکه بخاطر اینکه باور کردم تلاشهای اعتراضی و روشنگری ما موثر است. مطمئنا هزاران نفر مثل من به دولت امریکا نامه نوشته اند و اعتراض کرده اند و اکنون آنها بخاطر همین اعتراضات ما موضع قبلی خودشان را تصحیح کرده اند.
بنابر این هیچوقت خیال نکنید اع…

ممانعت سلطان قابوس از بوسیدن دستش توسط احمدی نژاد:

تصویر
ظاهرا اینروزها احمدی نژاد هر کس را می بیند میخواهد دستش را ببوسد. امروز سلطان قابوس گفت نکن پسر! قلقلکم میاد!
(به نقل از فالس نیوز)

خاک بر سر این نظام:

نظامی که «کیفر خواست» برای محاکمه مخالفانش را میدهد حسین درخشان بنویسد و مهمانان عالی رتبه مراسم تنفیذ رئیس جمهورش میشوند حسین رضازاده و مایلی کهن و افشین قطبی و عمو پورنگ و واحدی٬ پس واقعا خاک بر سر این نظام!

آخیش دلم خنک شد!

جانورشناسی مراسم تنفیذ:

تصویر
جانورانی که در مراسم امروز تنفیذ ا.ن. شرکت کرده بودند خارج از سه دسته یا گروه نبودند:

۱-گرگها: اینها کسانی بودند که دست‌شان توی تقلب در انتخابات و سرکوبهای بعد از آن بوده و در واقع عاملین اصلی کودتا هستند مثل خامنه‌ای٬ جنتی٬ یزدی٬ گروهبان گارسیا٬ حسین بی‌شریعتمداری و فرماندهان سپاه و وزیر کشور و غیره.
خب. حضور آنها در این مراسم یک امر طبیعی بود. بالاخره اینها در انتخابات تقلب کرده بودند و خودشان هم باید بیایند و بقیه کارشان را تکمیل کنند.

۲- گروه گوسفندها: این گروه یک مشت هالو هستند که تنها دلیل حضورشان را در این مراسم جلوگیری از تضعیف نظام میدانند مثل لاریجانی و شاهرودی و قالیباف و غیره. اینها مثل یک بره در مقابل چنگال گرگها آماده تسلیم‌اند.

۳- گروه لاشخورها و کرکس‌ها: کسانی مثل محسن رضایی که از هر طریق میخواهند به پست و مقام برسند. اینها تعدادشان بیشتر از دو گروه فوق است. نگاهی به عکسها بیاندازید بخوبی متوجه می شوید. اینها فقط آمده بودند که اسمشان توی لیست دست‌مال بدستهای بیت رهبری نوشته شود.
ای خاک بر سر این جور انسان‌نماهای پست و بی‌خاصیت!

۴- گروه پرندگان و چرندگان: تعدادی از نمایندگان …

از دست این خارجی‌ها گدا و خسیس:

دیروز برای انجام کاری رفته بودم به قسمت شلوغ و پر رفت و آمد شهر. در آنجا مجبور شدم ماشین را توی پارکینگ شهرداری پارک کنم و بروم به کارم برسم. وقتی برگشتم دیدم عجب صف طول و درازی درست شده. باور کنید لااقل دویست سیصد نفر بودند که توی صف منتظر بودند که یکی یکی جلو بروند و پول پارکینگ را به دستگاه خودپرداز بدهند تا بتوانند ماشین‌شان را از محوطه پارکینگ به بیرون انتقال دهند.
ظاهرا علت تجمع و شلوغی این تعداد از مردم و بصورت همزمان٬ شرکت کردن آنها در کنسرتی بود که در یکی از سالن‌های جنب پارکینگ برگزار شده بود و به محض تمام شدن برنامه همگی برای رفتن و خروج از پارکینگ دچار مشگل شده بودند.
نحوه خروج از پارکینگ اینگونه بود که افراد باید کارت مخصوص را در دستگاه وارد کنند و سپس کارت اعتباری و یا پول نقد را به دستگاه داده و بعد از چند ثانیه کارت خروج را دریافت کنند. بعد سوار ماشین‌هایشان شده و به سمت درب خروجی میرفتند و با فرو کردن کارت خروجی در یک دستگاه دیگر٬ اهرمی بالا میرفت و راه برای خروج یک ماشین باز میشد.

خلاصه ما هم رفتیم و توی صف ایستادیم. همه چیز بخوبی و خوشی پیش میرفت تا نوبت رسید به یکی دو…