جایگزینی «نمک و تخم مرغ» بجای دلار و یورو در معاملات نفتی

قرار شده جمهوری اسلامی از این پس معاملات نفتی خود را با دلار و یورو و یا هر ارز مستهجن دیگر انجام ندهد بلکه مثل دوران پارینه سنگی و عصر حجر از روش داد و ستد کالا به کالا استفاده کند. مثل همان کاری که دوره گردهایی مثل نان خشکی و یا نمکی در کوچه و خیابانهای شهرهاو دهات ما انجام میدهند.
مثلا فرض کنید روزنه سه میلیون بشکه نفت صادر میکنیم و در قبال آن از خریدار میخواهیم وقتی بشکه ها را دریافت کرد بی زحمت نفت آنها را خالی کند و آنها را با آب گرم و تاید شستشو دهد و معادلش توی آنها نمک یا نخود و لوبیا و یا بزغاله و گوسفند و یا سبد پلاستیکی و  دیگر اقلام مورد نیاز کشور بریزد و برای ما بفرستد. اینطوری هم مشت محکمی است به دهان استکبار جهانی میزنیم که دیگر اینقدر هوس تحریم کردن ما را نکنند و هم این که کشور از لحاظ ذخایر نمک و نخود و لوبیا و بزغاله و گوسفند و سطل و سبد پلاستیکی رشد چشمگیری میکند که حتی امکان صادرات آنها به کشورهای اروپایی و امریکایی هم بوجود می آید که از این طریق میتوان مقادر زیادی دلار و یورو وارد کشور نمود!
3 Responses
 1. ناشناس Says:

  Agha behtarin vahed pool hamoon Tala(Gold) bayad bashad
  Kave Canada


 2. ناشناس Says:

  merci pour ce superbe blog qui me detend , merci encore


 3. Scarlett Says:

  ملا جون من هم این خبر رو تو رادیو فردا شنیدم، اما آخه مگه میشه؟!؟!؟! باباا اینا وقعن مثل اینکه در حد دوم دبستان هم سود ندران.


ارسال یک نظر