جوابیه غیر رسمی گوگل در مورد حذف نام خلیج فارس

بسمه تعالی
خدمت شهروندان شهیدپرور و همیشه در صحنه ایرانی کلهم اجمعین
آقاجان! علت اینکه ما نام خلیج فارس را از روی نقشه‌های خودمان حذف کردیم این بود که دیدیم حکومت شما تاریخ هخامنشی و شاهان گذشته را از کتابهای درسی مدارس حذف کرد و شما هیچی نگفتید. ما هم فکر کردیم که اینها که یک حکومت عربی را بیش از سی سال است که تحمل کرده‌اند لابد از حذف یک نام خلیج فارس هم خواهند گذشت.
ملتی که ارزشهای ایرانی خودش را فراموش کرده و امروز تحت سیطره حکومتی است که دیپلماتش در برزیل انگشت توی کون بچه مردم میکند و اسمش را میگذارند تفاوت فرهنگی. خوب لابد حذف دو کلمه هم از روی نقشه را میتوان تفاوت فرهنگی و یا فراموشی فرهنگی نامید.
 
بر همگان واضح و مبرهن است که نام اصلی و واقعی خلیج فارس همان خلیج فارس است نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش. اینکه بعضی میخواهند بگویند خلیج نیلگون فارس و یا خلیج همیشگی فارس و یا خلیج دمکراتیک فارس و یا خلیج اسلامی فارس ویا غیره همگی فاقد سند تاریخی است. خلیج فارس همان خلیج فارس است. تمام.
اما دو کلام حرف حساب با شما ملتی که رگ غیرت‌تان برای حذف نام خلیج فارس بیرون زده و از زور ناراحتی میخواهید رگ دست خودتان را ببرید و خودکشی کنید دارم و آن اینکه: عموجان! سی سال است که حکومتی که سرکار است تمام ماهیت فرهنگی و اعتقادات و ارزشهای ایرانی را از شما گرفته و مشتی خزئبلات هزار و چهارصد سال پیش را جایگزین کرده شما کک‌تان نمیگزد آنوقت چگونه است که برای حذف نام خلیج فارس اینقدر برای ما شاخ و شانه میکشید؟
حضرت عباسی شما عجب ملت عجیبی هستید. پنجاه درصد سهم دریای مازندران که حق مسلم ما بود را بدون سر و صدا از ما گرفتند یکنفر از شما ملت همیشه در صحنه اعتراض نکردید و حتی خون از دماغ کسی نریخت آنوقت هی دارید گیر میدهید که گوگل چرا این کار را کرد و از حق ما دفاع نمیکند؟
آقاجان! تاریخ نشان داده که ملت کون گشاد و ترسو به هیچ حا نمیرسد. ملتی که توسری خور باشد حقش این است که در دنیا تحقیرش کنند. توی فرودگاهها با او بدرفتاری کنند. اسم دریا و شهرهایش را تغییر بدهند و یا مثل گوگل فقط به حذف نام آن اکتفا کنند.
آقای ملت ایران!
تا کی میخواهید دل خودتان را با این چیزها خوش کنید؟ خانه از پای بست ویران است و خواجه در بند ایوان است. مملکت شما را دارند غارت میکنند و حالا شما نشسته‌اید عزا گرفته‌اید که چرا گوگل این کار را کرد و چرا فلان سازمان آن کار را نکرد و غیره؟
بقول شاعر : برو قوی شو که در نظام طبیعت ضعیف پایمال است. 
تا زمانی که شما اجازه میدهید این حکومت بیعرضه و غیر ایرانی بر شما حکومت کند باید هر روز شاهد این قبیل اتفاقات هم باشید. یک روز گوگل یکروز سایت وزارت دفاع امریکا یکروز یکروز آلمان یکروز فرانسه و یا هر خراب شده دیگر.

جمع کنید این بساط رو. شما اگر راست میگویید اجازه ندهید چند تا آخوند بیسواد مملکت را به اینجا برسانند که زنان و دختران شما برای تامین مخارج زندگی توی بارها و کازینوهای کشورهای حاشیه خلیج فارس تن فروشی کنند.

ما توی گوگل از شما ملت ایران در شگفتیم که چرا آنروز که جمهوری اسلامی تاریخ ایران باستان را از کتابهای تاریخ بچه‌های شما در مدارس حذف کرد رگ غیرتتان نجنبید؟ آیا برایتان مهم نیست که فرزندانتان هویت اصیل ایرانی خود را نشناسند و از تمدن اصیل و باستانی خود دور بمانند و بجای آنها در مورد صلح حدیبیه و نام اسب حضرت عباس را یاد بگیرند؟
چرا برای این چیزها حساسیت نشان نمیدهید؟
این حکومت اسلامی چنان فرزندان شما را در مدارس شستشوی مغزی میدهد که گویی اسرائیل دشمن بالفطره ما ایرانی‌هاست. آنقدر که در کتابهای درسی بر روی فلسطین و وقایع جنوب لبنان به بچه‌ها خوراک ذهنی میدهند از فردوسی و رستم و سهراب و شیرین و فرهاد خبری نیست.
خلاصه اینکه شما اول بروید مملکت خودتان را نجات بدهید بعد بیایید با ما دعوا راه بیاندازید. مطمئن باشید آنروز که نشان دادید یک ملت سربلند و سرفراز و قدرتمند هستید همه در مقابل شما جانب احتیاط و احترام را در پیش میگیرند و دیگر هر ننه قمری نمی‌آید به آب و خاک کشور شما قصد و غرضی داشته باشد. 
از طرف گوگل و حومه

نظرات

 1. عالى ،حرف حق .نفر اول هم خودم

  پاسخحذف
 2. mola jan dorost goftid.in melat faghat edashoon ziyade vali hichi ham nistan.

  پاسخحذف
 3. آملا الهی درد و بلای كيبورد ! كامپيوترت كه اينقدر قشنگ مينويسه بخوره توی سر اين حكمرانان حرومزاده و وطن فروش مملكت عزيزمون ايران . مرگ بر جمهوری كثيف و فاسد اسلامی و سردمدارانش .

  پاسخحذف
 4. پرسیدید واقعا شهر هرت کجاست؟

  - شهر هرت جايي است که رنگهاي رنگين کمان مکروهند و رنگ سياه مستحب.

  - شهر هرت جايي است که اول ازدواج مي کنند بعد همديگر رو مي شناسن.

  - شهر هرت جايي است که بهشتش زير پاي مادراني است که حقي از زندگي و فرزند و همسر ندارند..

  - شهر هرت جايي است که درختها علل اصلي ترافيک اند و بريده مي شوند تا ماشينها راحت تر برانند.

  - شهر هرت جايي است که کودکان زاده مي شوند تا عقده هاي پدرها و مادرهاشان را درمان کنند.

  - شهر هرت جايي است که شوهر ها انگشتر الماس براي زنانشان مي خرند اما حوصله 5 دقيقه قدم زدن را با همسران ندارند.

  - شهر هرت جايي است که با ميلياردها پول بعد از ماهها فقط مي توان براي مردم مصيبت ديده، چند چادر برپا کرد...

  - شهر هرت جايي است که خنده نشان از جلف بودن را دارد.

  - شهر هرت جايي است که مردم سوار تاکسي مي شن زود برسن سر کار تا کار کنن وپول تاکسيشونو در بيارن.

  - شهر هرت جاييه که نصف مردمش زير خط فقرن اما سريال هاي تلويزيوني رو توي کاخها مي سازن.

  - شهر هرت جايي است که گريه محترم و خنده محکومه...

  - شهر هرت جايي است که وطن هرگز مفهومي نداره و باعث ننگه پس ميرويم ترکيه و دوبي و اروپا و آمريکا و ........... را آباد ميکنيم..

  - شهر هرت جايي است که هرگز آنچه را بلدي نبايد به ديگري بياموزي.

  - شهر هرت جايي است که وقتي مي ري مدرسه کيفتو مي گردن مبادا آينه داشته باشي.

  - شهر هرت جايي است که دوست داشتن و دوست داشته شدن احمقانه، ابلهانه و ... است.

  - شهر هرت جايي است که توي فرودگاه برادر و پدرتو مي توني ببوسي اما همسرتو نه ....

  - شهر هرت جايي است که وقتي از دختر مي پرسن مي خواي با اين آقا زندگي کني مي گه: نمي دونم هر چي بابام بگه.

  - شهر هرت جايي است که وقتي مي خواي ازدواج کني 500 نفر رو دعوت مي کني و شام ميدي تا برن و از بدي و زشتي و نفهمي و بي کلاسي تو کلي حرف بزنن..

  - شهر هرت جايي است كه مردمش پولشان را توی چاه میریزن و دعا میکنن که خدا آنها را از فقر نجات بده...

  - شهر هرت جایی است که به بعضی از بیسوادها میگن پروفسور.

  - شهر هرت جایی است که در آن دلال و دزد به مهندس و دکتر فخر میفروشند.

  - شهر هرت جایی است که مردگان مقدسند و از زنده ها محترمترند.

  شهر هرت جايي است كه...


  خدايا اين شهر چقدر به نظرم آشناست؟!!

  پاسخحذف
 5. سید علی رهبر ..... درود بر جمهوری اسلامی و ولایت

  پاسخحذف
 6. بچه کونی تو خودت کجایی که داری حرف مفت میرنی ............ خوب تو بیا یه کاری کن تا ما هم کنارت باشیم

  پاسخحذف
 7. درود به شرفت، دارن خودشون واسه حذف نام از گوگل جر میدن، در حالیکه ... عالی بود.

  پاسخحذف
 8. خوب گفته دیگه ....گوگل و حومه احتمالا همین دور و برا ولی مشکل ما ملت اینه که همیشه می خواهیم کنار یکی دیگه باشیم !!!!!!!!!!

  پاسخحذف
 9. بنام حق

  بنام انسانیت

  بنام ایران

  پاسخحذف
 10. قابل توجه ناشناسان 5 و 6

  سید علی‌خامنه‌ای رهبر حکومتی است که روزی نیست از خدا، امام، پیامبر، عدالت اسلامی، برایری، برادری، مهر و انسانیت سخن نراند و خود را آزادترین و عادل‌ترین حکومت جهان ننامد، بدنام‌تر و ننگین‌تر از آن است که امروز بر کسی پوشیده باشد. این حکومت که از روز نخست با جنایت، دروغ و نیرنگ به قدرت دست یافته است، برای ماندگاری خود تا امروز از کاربرد هیچ تبهکاری کوتاهی نکرده است. هزاران شاهد که از شکنجه‌گاه‌ها و جنایت‌های حکومت جان به در برده‌اند، هم اکنون چه در درون ایران و چه در برون مرز وجود دارند. مرگ بر جمهوری كثيف و فاسداسلامیسردمدارانش .
  .

  پاسخحذف
 11. اسكول اسم اون دريا خزر هست، نه مازندارن. مرتيكه محرف (تحريف كننده) اول فكري به حال خودت بكن.

  پاسخحذف
 12. اسم اصلیش دریای کاسپین است. طبرستان و مازندران(مازندران یعنی مازند در آن که یکی از اقوام اصیل ایرانی بودند) هم بهش می گن. خزر یک قوم بد نام(غارتگر) بود که مدتی رو در جنوب دریا زندگی می کردند.

  پاسخحذف
 13. خوب شما بیا انقلاب کن آقای با ادب

  پاسخحذف
 14. با شما عزیز که حرف دل خیلی ها رو گفتی موافقم .
  این بچه بسیجی ها هم کی میان فدای رهبرشون توی ای لینکا میرن خیلی باحالید .
  بدبختا برید خواهر مادرتون رو تو حسینیه ها جمع کنید که اینقدر بسیجیای دیگه با هاشون لاس نزنن !!

  پاسخحذف
 15. یک دوست قدیمی۱۳۹۱/۲/۱۸،‏ ۹:۱۴

  خرعبلات درسته ملا جان...مگر اینکه بخواهی این خزعبلات رو " همیشه فارس " کنی...

  (;

  پاسخحذف
 16. خیلی جالب و باحال نوشتی و حرف درست رو زدی.
  ولی متأسفانه بیشتر مردم هنوز خوابند و نمیخواهند بیدار شوند.

  پاسخحذف
 17. مرگ بر جمهوری كثيف و فاسداسلامی و سردمداران جنایتکارش.

  پاسخحذف
 18. قابل توجه ناشناسان 5 و 6 و 11 !!!

  نام: سید علی‌ حسینی‌ خامنه‌ای.

  تاریخ و محل تولد:۱۶ ژوئیه ۱۹۳۹ مشهد

  شغل: توهم زده و خود را ولی‌ امر مسلمین جهان می‌داند

  سرانجام به مدينه فاضله رسيديم!

  سال ها بود كه دلسوزان نظام آرزوی رسيدن به مدينه فاضله را داشتند، همان مدينه ی فاضله ای كه پيامبر اكرم در زمان حيات گرانقدرشان ساخته بودند. خدا شاهد است كه در راه رسيدن به اين رويا از هيچ كوششی فروگذار نكردند، سختی ها كشيدند، مرارت ها ديدند، تهمت ها شنيدند و چه خون دل ها كه نخوردند اما سرانجام همانطور كه خداوند سبحان در قران كريم وعده داده؛ مزد زحمات شان را گرفتند و ايران عزيزمان را تبديل كردند به همان مدينه ی فاضله ای كه سی و سه سال پيش، خمينی كبير وعده اش را داده بود.

  شكر خدا رهبر فرزانه ای داريم كه در دزدی و غارت همچون جد بزرگوارش ماهر و چيره دست است. البته در نظر داشته باشيد كه ايشان فاقد یک دست است و اگر دو دست داشت چه ميكرد؟

  در قتل و كشتار مخالفين كه به حمدالله همچون سيره نبوی عمل كرده ايم و نگذاشته ايم حتی یک مخالف نيز جان سالم به در برد.

  در تجاوز به عنف كه كارنامه درخشانی داريم و بی شک اين يكی از افتخارات نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

  در تهی كردن جامعه از رحم و مروت و عطوفت و جوانمردی فوق العاده استثنايی عمل كرده ايم به طوريكه برادر به برادرش رحم نميكند.

  از رخت بر بستن اخلاق و معنويات از فضای جامعه كه ديگه هر چی بگيم كم گفته ايم. ماشاء الله همين طور دروغ و غيبت است كه از دهان ها بيرون می آيد.

  در اجرای احكام الهی كه بسيار عالی ظاهر شده ايم چنانكه مقامات عربستان نيز به ما رشک ميورزند. خوشبختانه آمار قطع دست و پا، اعدام، سنگسار، شلاق و زندان روز به روز در حال افزايش است.

  در خوار و پست كردن زنان نيز گرچه با دشواری هايی مواجه بوديم اما شكر پروردگار بسيار خوب عمل كرده ايم و خبرهای خوشی از بازار صيغه و ازدواج مجدد به گوش ميرسد.

  در ايجاد فقر و فساد و فحشا و تن فروشی كه بنابر روايت اسناد و مدارک با اختلاف فاحشی از صدر اسلام جلوتر هستيم.

  و البته با تمام اين پيشرفت ها بايستی اذعان كرد كه در زمينه های كشور گشايی، صدور اسلام، تصاحب زنان كفار و مهم تر از همه، هم آغوشی با طفل شيرخواره و ازدواج با دختر شش ساله بسيار ضعيف عمل كرده ايم كه انشاءالله اين نقيصه نيز با تدبير و رهنمودهای حكيمانه ی مقام معظم رهبری بر طرف خواهد شد.

  پاسخحذف
 19. خوب متن اصلی تا حدودی قابل تامل هستش ولی این رو هم در نظر داشته باشید که از هر شخص (یا گروه اشخاص هم فکر و هم نظر) به قدر شعورش انتظار میره.
  از یک نظامی که تا خرخره تو لجن فرو رفته و خیلی ها آرزوی نابودیش رو دارن، نظامی که بویی از انسانیت نبرده، نظامی که از هر وسیله ای، به هر قیمتی برای بقای خودش استفاده می کنه، از این نظام چه انتظاری میشه داشت؟
  مطمئنا خیلی ها از شرایط تحمیل شده از سوی نظام جمهوری اسلامی به روند معیشتی مردم ایران ناراضی اند. خیلی ها از آموخته های تحمیلی فرزندانشون تو مدارس این نظام بیزارند. و...
  ولی چه کاری از دستشون بر میاد؟
  آیا شکایت خودشون رو به شکل راهپیمایی گسترده اعلام نکردن؟ جوابی که گرفتن چی بود؟
  آیا ما با انسان و انسانیت طرفیم؟

  در طرف دیگه، توی این مورد خاص، گوگل رو داریم. شرکتی که همواره سعی کرده عدل و عدالت رو در برابر تمام مردم جهان رعایت کنه.
  همون طور که دودل نوروز رو گذاشت. همون طوری که دودل های زیاد دیگه ای در جهت آشنا کردن مردم جهان با فرهنگ های بزرگ و کوچک جایجای دنیا رو گذاشت.
  همونطور که بعد از سونامی ژاپن سریعا عکس العمل نشون داد و صفحه ای برای کمک به سونامی زدگان فراهم کرد. یا اقدام مشابهی که در مورد هاییتی داشت. و یا چندین و چند مورد بزرگ و کوچک دیگه که خوندنش از حوصله ی خواننده ها خارجه.

  آیا شما میگید از چنین شرکتی باید همون انتظاراتی رو داشته باشیم که از جمهوری اسلامی داریم؟ اگه خواست گوگل اینه که من راضیم حتی اون اسم ساختگی و منحوس رو روی خلیج فارس بذاره و بر خلاف چندین بیانیه ی صریح سازمان ملل رفتار کنه.

  پاسخحذف

ارسال یک نظر

پست‌های معروف از این وبلاگ

سابقه خیانت آخوندها به ایران و ایرانیان- بخش بیست هشتم

سابقه خیانت آخوندها به ایران و ایرانیان- بخش سی و هشتم

روایتی دیگر