۱۳۹۲/۰۴/۱۲

فرق دو عروس مصری و ایرانی

سال پیش یک خانم خوشگل و جوان مصری با یک مرد ریشوی نتراشیده و نخراشیه اسلامگرا ازدواج کرد. هنوز ماه عسل نرفته بودند که دید ای دل غافل! عجب سرش کلاه گشادی رفته. با این موجود ناموزون که نمی شود زندگی کرد. حاج آقا از صبح تا عصر به فکر اسلامی کردن در و دیوار خانه است و از کار و درآمد و زندگی و عشق و صفا خبری نیست.
خب. این خوشگل خانوم مصری زود دوزاری اش افتاد و دیگه نگذاشت طرف عمرش را تباه کند و میخ اش را بکوبد. عقلش را به کار انداخت و تصمیم کبرایش را گرفت و گفت الا و بالله من طلاق میخوام. مهرم حلال و جانم آزاد!
خلاصه با کمی کشمکش و من بمیر و تو بمیری و وساطت گردن کلفت فامیل یک اردنگی زد ماتحت اون داماد ریشوی اسلامگر و خلاصه به این وصلت نامیمون خاتمه داد و زندگی جدیدش را از سر گرفت.

اما ایران خانوم خودمان را می شناسید؟ سی و چند سال پیش یک خانومی بود خوشگل تر از ماه چهارده. از هر انگشتش صدتا هنر می بارید. خیلی نجیب و اهل کمالات بود. از خانواده اصیل و اسم و رسم دار بود. خلاصه یک خانومی بود بی همتا. 
از بخت بد رفت شوهر کرد به یک ملای ناقلا. از همان روزهای اول فهمید که سرش کلاه رفته. این ملای بی شعور پاک آبروی این بیچاره را توی در وهمسایه برد. اهل دعوا وجنگ و چاقو کشی بود. این شوهر عوضی هر روز یک بلا و مصیبتی برای ایران خانوم درست میکرد. یکروز با همسایه جنگ و دعوا راه می انداخت. یک روز فرش و اثاثیه خانه را برمی داشت و می برد تحویل سید حسن نصرالله (چاقوکش سربازارچه) میداد. یک روز با سنگ میزد شیشه همسایه و آبروریزی میکرد. یکروز هم حیاط خانه را پر کرده بود از سرنج و گوگرد و اینجور چیزا و میخواست ترقه درست کند بیاندازد توی حیاط بغل دستی.
این ایران خانوم توی این سی و چند ساله دندان روز جیگر گذاشت و تحمل کرد. هر وقت میخواست یک کاری بکند و خودش را از شر این شریک نااهل عوضی خلاص کند عده ای میامدند و او را نصیحت میکردند و میگفتند: ایشالله درست میشه. یک چند سال دیگه ای صبر کن. کم کم همه چیز اصلاح میشه.
خلاصه این ایران خانوم بیچاره سی و چند سال است که گیر این مردک نااهل افتاده و عمر و دارایی و آبرو و حیثیتش به باد رفته و هنوزهم معلوم نیست چطوری میخواهد خودش را نجات بدهد و مثل آدمها یک زندگی آبرومندانه و با آرامش را شروع کند.

۱۳ نظر:

 1. واقعا زيبا وعميق بود. سپاس

  پاسخحذف
 2. شما بر چه اساسی میگویید ما با همسایه مان درگیر شدیم؟ سازمان ملل آغازگر جنگ را صدام معرفی کرد. صرف اینکه خمینی گفت انقلابمون رو باید صادر کنیم دلیل بر دخالت و مجور برای تهاجم نیست.

  پاسخحذف
 3. آ ملا سلام
  ملا جان دمت گرم با این استدلالت.
  یک نظری هم اگر به چیزیکه من در این مورد نوشتم بکنی بد نمیشه ها.

  پاسخحذف
 4. شرح اسم، نوشته هدایت الله بهبودی، انتشارات موسسه مطالعات و پژوهش‌های سیاسی
  کتاب زندگینامه رهبر معظم انقلاب از سال ۱۳۱۸ تا ۱۳۵۷

  سید علی گجستک خامنه‌ای داماد مش باقر

  مش باقر: مشهدی باقر، حاج محمداسماعيل خجسته باقرزاده از كاسبان ديندار و باسواد مشهد

  زن سیدعلی، دختر مش باقر: منصوره خجسته باقرزاده

  برادران زن سیدعلی: آیت الله عین الله خجسته باقرزاده، حسن خجسته باقرزاده

  نوه سیدعلی، پسر سید مجتبی: سید باقر خامنه‌ای

  پاسخحذف
 5. از ام المجتبی سرکار خانم منصوره خجسته باقرزاده همسر بزرگوار مقام معظم رهبری آیت الله خامنه‌ای نقل شده است:
  وای اگر خامنه‌ ای حکم جماعم دهد
  منار جنبان نتواند که جوابم دهد

  پاسخحذف
 6. ملاجان تو را به جدت قسم میدم بیا این فیس بوکت را سر و سامان بده و مطالبت را تو فیس بوک بگذار الان وبلاگها آن رونق سابق را نداره حیف است این نوشته هایت دیده نشود من هر از گاهی میام و تو فیسوک مطالبت را می گذارم ولی گاهی اوقات هم وقت نمی کنم سر به وبلاگها بزنم و از دست میدهم ، ولی اگر فیسبوک فعال بودی راحت تر در دسترس قرار می گرفتی بیا و همت کن ملاً جان

  پاسخحذف
 7. « سند واگذاری ششدانگ سرزمین اسراییل به یهودیان توسط الله تا آخرت در قرآن »

  ۱- آیا مسلمانان حرف الله را هم قبول ندارند و می گویند الله اشتباه کرده است؟
  ۲- آیا در قرآن سندی است که الله آنرا پس گرفته باشد؟
  ۳- آیا روحانیون مسلمان برای جنگ طلبی و ایجاد بحران برای سر کار ماندن بهانه دیگری هم دارند؟
  ۴- آیا مسلمانان نباید از روحانیون خود سوال کنند چرا آنها حرف قرآن را قبول ندارند؟
  ۵- آیا کشاندن ایرانیان که سابقه چند هزار ساله دوستی با یهودیان دارند به دشمنی بیهوده با یهودیان و اسراییل در جهت دشمنی با ایران و ایرانیان و منافع ملی ایرانیان نیست؟
  -----------------------------------------------------------------

  ( متن قرآن سوره ۱۷: الإسراء )

  پس [فرعون] تصميم گرفت كه آنان را از سرزمين [مصر] بركند پس او و هر كه را با وى بود همه را غرق كرديم (۱۰۳)

  فَأَرَادَ أَن يَسْتَفِزَّهُم مِّنَ الأَرْضِ فَأَغْرَقْنَاهُ وَمَن مَّعَهُ جَمِيعًا ﴿۱۰۳﴾

  و پس از او به فرزندان اسرائيل گفتيم در اين سرزمين ساكن شويد پس چون وعده آخرت فرا رسد شما را همه با هم محشور مى‏كنيم (۱۰۴)

  وَقُلْنَا مِن بَعْدِهِ لِبَنِي إِسْرَائِيلَ اسْكُنُواْ الأَرْضَ فَإِذَا جَاء وَعْدُ الآخِرَةِ جِئْنَا بِكُمْ لَفِيفًا ﴿۱۰۴﴾
  ________________________________________________
  « کورش فردوسی » koroshferdowsi@gmail.com
  لطفا این متن را در سایتهای دیگر تکثیر نمایید.

  پاسخحذف
 8. « گردهمایی دوستی و لبخند ایرانیان »

  *« فقط لبخند »*

  * هرپنجشنبه ساعت ۵ بعد از ظهر.
  * تهران - پارک دانشجو.
  * شهرهای بزرگ و شهرستانها - پارکهای مرکزی شهر.

  پاسخحذف
 9. سلام دوست عزیز
  روزگارت خوش
  من از پرتابه اومدم. خواستم بهت بگم اگه خواستی مینیمال هاتو جایی غیر از وبلاگت بنویسی پرتابه به شدت توصیه میشه. به خصوص این که هیچ محدودیتی تو نوشتن نداری.
  پیشاپیش خوش اومدی به پرتابه

  پاسخحذف
 10. در مورد اردوغان هم میگویند او به دنبال اسلامیزه کردن ترکیه هست اما نشانی از اسلامیزه کردن ترکیه در اعمال وی دیده نمیشود. از چه لحاظ میگویید مرسی مصر را اسلامیزه کرده؟

  پاسخحذف
 11. مرگ بر ضد ولایت فقیه

  پاسخحذف
 12. آلت و عورت مصنوعى حکم عورت واقعى را ندارد و نگاه‌ کردن و لمس (و استعمال) آن‌ها اشکال ندارد. پیوند اعضاى حیوان به بدن انسان (مثلا نصب آلت تناسلی بنده يا خر به انسان) مانع ندارد ولى نماز خواندن با آن اشکال دارد.

  پاسخحذف
 13. ببخشیدا
  ایران خانوم مامانتونه؟

  پاسخحذف

راه اندازی سایت مشروطه

برای خواندن مطلبی درباره دروغگویی روحانیون از وبسایت مشروطه دیدن فرمایید. لینک اینجا